ADANA Haberleri Tümü

Hırsızlık Zanlısına Yatak Odası Baskını

ADANA HABER - Şüpheliler, "Biz esnafız" diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin 19 Mayıs, Yeşilbağlar ve Anadolu mahallelerinden otomobillerin çalınıp plakası değiştirildikten sonra Suriye'de satıldığını belirleyen polis çalışma başlattı. Polisin yaklaşık 7 ay süren teknik çalışması ve başka olaylarda yakalanan şüphelilerin ifadelerinden hareketle çete elemanlarının kimlikleri tespit edildi. Teknik çalışmasını tamamlayan polis 14 Temmuz'da Nevşehir'in Ürgüp İlçesi ile Adana'da da 11 adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Baskın sırasında polisin elinden kaçan Doğan Naynal saklandığı komşu evin yatak odasında, Metin Ergüleç, Murat Aykılınç, Mehmet Aksoy, Cengiz Kaçar, Yusuf Kırtay, Murat Bandır, Özkan Ergüleç ile Osman Tokuş gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı 100 polisin katıldığı operasyonda şüphelilerin ev ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda çalıntı olduğu belirlenen 2 otomobil ile bir plaka ele geçirildi.

Çaldıkları araçların plaka ve şase numaralarını değiştirdikten sonra Suriye'ye götürüp sattıkları kaydedilen çete elemanlarının sorgularında 16 ayrı suça karıştıkları ortaya çıktı. Toplam 8 otomobil çalıp sattıkları anlaşılan şüpheliler, 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, nitelikli hırsızlık, görevli memura mukavemet ve mala zarar vermek' suçlarından adliyeye sevk edildi. Polisin kendilerine tuzak kurduğunu ileri süren zanlılardan Yusuf Kırtay, "Telefonda selam vereni topladılar. Biz kendi halinde esnafız. Bunlar bize tuzak kurdular" diye bağırdı.
Yorumlar
  • Özkan erğüleç

    BU DOSYADA TEK BERAT EDEN BİZLERİZ VE BÖYLE NAMUSSUZ İNSANLARIN SAHTE İHBARLARI YÜZÜNDEN ALINDIKTAN VE MAHKEMEYE ÇIKMADAN SERBES KALDIK

  • Kasim kara

    YAZIK OLMUS SU GIBI YEMIZ ADAM

  • ibrahim

    Göksal ergüleç sahtekar dolandirici. Paravan işyeri açıp esnafı dolandıran.çalıntı araçlara sahte evrak düzenleyip satan Adana nın başına bela adamlar bunlar. Mahmut gannemoğluna bir zaman suikast düzenleyenlere bu arabalardan veren her pisliğin altından çıkan insanlardır. Allah bunları bildigi gibi yapsin

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz