ADANA Haberleri Tümü

MHP İl Yönetimi Görevden Alınıyor

ADANA HABER- MHP Seyhan Belediye Başkan adaylığı ile ilgili süreci iyi yönetemedikleri gerekçesiyle Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin görevden alınması için düğmeye basıldı.

Parti genel merkezinden gelen müfettişlerin isim arayışı içinde oldukları, İl Başkanlığı için Salih Gökçe ve Abdulkadir Üçkardeş'lerin adının geçtiği öğrenildi. 

8 aday adayının yerine Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü'nün isteğiyle AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Abdullah Çalışkan'ın adının MHP Seyhan adaylığı için hazırlanmak istenmesi üzerine aralarında, Ahmet Erdoğan, Mustafa Uğur Kızıl, Hatice Nazlı Yakıcı, Mustafa Akkuş, Cumali Yücel, Süleyman Şimşir, Turgut Bağdağı ve Kubilay Cenk Altuntop gibi aday adayları dayanışma örneği vererek 'Sözlü'nün oyununa gelmeyeceklerini, Çalışkan'ın da adaylığını da kabul etmeyeceklerini' ortak bir deklerasyon yayınlayarak genel merkeze bildirdiler.

Hüseyin Sözlü tarafından empoze edilmeye çalışılan Abdullah Çalışkan ise bu gelişmeler karşısında geri çekildiğini resmen açıkladı.

Çalışkan sonrası MHP Seyhan'da yaşanan tıkanıklığın bir türlü aşılamamasının 
Mustafa İzgioğlu ve İl yönetimine fatura edildiği belirtildi.

MHP Genel Merkezinden gönderilen parti müfettişlerinin il başkanlığı ve yönetimi için isim arayışında oldukları, başkan adayları arasında Salih Gökçe ve Abdulkadir Üçkardeşler'in adının da geçtiği öğrenildi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

Yorumlar
 • ALBAY

  İLBAŞKANI BATTAL ALKAN OLSUN

 • insan

  Nakis koca turke dikkat edin.............

 • sözlü

  siz SALİH GÖKÇE nin ne kadar caba sarf edip bu partiye neler harcadıgını bilmeden konuşan insanlar sizin gibi kıymet bilmeyen insanlara ne söylense az.salih gökçe asildir sizler gibi oyuyuncu olmamış olmayacakta

 • BOSTANDAN KOVULANLAR ADİNA

  Bizler bu davaya omrunu gonlunu verrn kisiler olarak bizler yalniz ve sahipsiz kaldik.sozlu beyi bizler ve bu d,avaya gonul verenler baskan yaptik.malesef sozlu bey ilk isi tasaronda calisan gariban emekli olan ekonomi magdurlarini ekmeginden etmeyi marifet bildi.ylniz bize dendiki emekli tasaronda bile olsa calismayacak.tamamda ihtiyaci olmayan bir emeklinin tasaronda calisma gibi bir luksu olabilrmi,biz bunada amanna defik bizleri isimizden ettiler hemde ?ramazanin 4 ncu gunu hic olmasa bayrami bsri gosterin onu bile cok gorduler bu cikarilanlarda bu davaya gonul veren bu davada yoneticilik yapmis insanlar.buraya kadar amanna park bahcelere bir mudur gonderdi sozlu bey orada ne kadar dava adami varsa hepsinin yerini baski ,biznen emekli calismayacak diyenler bir gun sonra park bahceler mudurunun yakini iki gisi baska firmada is basi yaptirilmis,ayrica mudur ne kadar yakini varsa parkbahcelere doldurdu yani yuz kisi calisiyorsa otuzu kendi akrabalari,bunu yapan da bu partili bile degil sanki sirf bu davaya zarar versin diye gonderilmis bu adam kimegittimse bizim park bahceler mudurune gucumuz yetmiyor deyim geciyorlar.simdi biz niye guclenemiyoruz gorun,boyle yanlislar oldugu muddetce biz yol kat edemeyiz.memleketin durumu malum .sozun ozu partu yetkilileri lutfen bukonulara biraz hassasiyet gosterilmesini istiyorum,bizler yarin bu secmene oy icin ne yuzle varacagiz.biz kendi aramizdaki sorunlari once cozmeliyiz.sozlubey sadece ceyhanlilar oy vermiscesine ise adsm aktariyor sebahaddin beyde kabasakallilari ise dolduruyor bu hic adaletlidegil,sankiparkbahcelere gelen sebahattin bey onceki insanlardan oc alircasina ugrasiyor cikarilan insanlarin yaptigi is verimliligi kimdiye bakilmiyor,tabiki bizler hakkimizi yasal yonden alacagizda ben bundan sonraki arkadaslarimizin magdur oldugunu bilin bu dsvaya gonul veren ben dahil su an cok kirgin oldugumuzu belirtmek isterim,ben buyuk olarak arkadaslarima liderlik yaptim sozlubeye ve bu dava icin ben boyle olunca o arkadaslarimin yuzune bakamaz oldum.benim esim akpartili ben milliyetcyim secimlerde mucadele ederken beyim bosuna ugrasma bak yarin enonce isinden sen olun dedi bende olurmu hepsibizim dava arkadaslarim dedim gectim,su an esimin dedigi oldue esime isten cikarildigimi bile diyemedim utancimdan da senelik izne ayirdilar dedim beni bu insankar bu duruma dusurduler nasil seveyim bu insanlari soyleyin arkadaslarim ben zatenbittimde baskalarina sahip cikinda insallah daha guclenirsiniz,benden bu kadar bu davaya hizmetim isiniz rast gelsin,Allah,a emanet olun ben bunu hazmedemedim kusurumada bakmayin.

 • belediye magduru

  Kardesim ne ulkuculuk bu nede milliyetcilik bunun adi bir baskan sectik butun dava arkadaslarimiz diskalifiye edildi ne hikmetse bir akpartilimi ne dusuncede oldugunu bilmiyom park bahcelerden sanki oc alircasina islem yapiyor kimsede dur demiyor kimin adami bilemiyorum kime bas vurduysak bu adama gucumuz yetmiyor diyorlar hizmet bu degil kardesim burokrasi siyasi destekle gucludur ama siyasi gucu hice sayarak sanki birdaha bu insankara isimiz dusmezcesine hareket ediyorlar bu hic etik degil ben eeli uc yasindayim kirkucyildir bu davanin pesindeyim beni bile bu insanlar bu dsvaya kusturduler baskan ve ekibi bi isi dikkatealarak bu isin nereye gidecegini hesap etsinler bu bsna degil secmene ve adanaya yapiliyor ben su an adanada milliyetcigim sozunu inan sozlu beyden dolayi kullanamiyorum malesef

 • Ülkücü

  İzgioğlu dönemi artık bitmiştir. Adanayı düzeltecek tek kişi Adana'nın saygın çalışkan avukatı Burkay Dikici dir. Teşkilatçılığı projeleri özellikle Çukurova Hukukçular Derneği ile ortaya koyduğu performans mükemmel. Partinin geleceğini teminat altına alabileceğimiz bir isim. Hareketin doğduğu bir il olan Adana'ya kariyerli toplumun her kesimine hitap edebilecek bir il başkanı olmalı. O da Burkay Dikici dir.

 • onur

  yerel seçimleri akpnin elinden alan en başarılı il başkanı olan efsane başkan AHMET ERDOĞAN ı tekrar ilbaşkanı olarak görmek istiyoruz...

 • Ferit Ugur Surmez

  Sayın Başkan'a ; BEYAZ ÇORAP,SARİMSAK ve SARKIK BİYİKTAN uzak durun diye çok söylemiştim... Demek ki dinlememişler ... :) Sağlık olsun.Merak etme ömür boyu sana yine BAŞKAN denilecek...

 • Zafer

  Dereyi gecerken gemi deüişilmez daha önce neredeydiniz yapmadığınız kamu oyu yoklaması size yalanmı söylemiş bu seçimide kaybetmeyi başaracaksını bunca ülküdaş ve gönüldaşların emeğini hiçe saydımız hakkımız haram olsun

 • imamoğlu

  mhp adanada her yeri alacakken kendi kendine hara kiri yapmıştır. benim adamım olsun benim olsun küçük olsun. sonra hüsran allahtan korkmazlar il başkanı gitse nolur yine bir tutma gelir. aynı tas aynı hamam.

 • MHP

  Bende efsane başkan Sertan Duran diyorum bu görev ona yakışır !

 • Ceyhanlı Nihat

  Dava adamı ve şu anda Adanayı toplayacak tek isim Abdulkadir ÜÇKARDEŞLER

 • salim ince

  Ükücü hareketin adanada kan değişimi toparlayıcı kucaklayıcı bilge ismi salih gökçe beyin bu görevi kabul ederek ülkücü hareketi Doğduğu topraklarda yeniden şaha kaldıracak tabana güven veren büyük dava adamı gönül adamı büyük çoğunluğun üzerinde ittifakla durduğu güvendiği parayla pulla işi olmayan ülkücü hareketin içinde çok büyük maddi manevi katkıları olan kimsenin parayla pulla satın alamayacağı servet harcamış büyük şahsiyettir adana il teşkilatı Salih GÖKÇE beyin yönetiminde yerel seçimlerin galibi olacağına inancımız tamdır.GÜN BİRLİK Günüdür ÖZVERİDE bulunma günüdür.Ülkücü hareket doğduğu topraklarda zafer bekliyor.

 • Mali Bilici

  Bunlar Sayın Kızıl'ın kızıl kıvrım oyunlarıdır. Hangi yüz ile aday oldu o bile şaşırtırken şimdilerde ayak oyunları ile birşeyler yapması daha şaşırtıcı. Sayın Kızıl önce 2009 seçimlerinde M.Ali Bilici için ofisini AKEPE OFİSİ NEDEN YAPTI ? BİLİCİ İLE NE PAZARLIKLAR YAPTI ? BİLİCİ İLE NASIL ÇALIŞTI ONU AÇIKLASIN. Ama kusura bakmasın 2 kişinin sırrı sır değildir ve takke düşer kel görünür. Bu arada ben yaptım ama hata yaptım derse vicdan ülkücünün vicdanına kalır .

 • delikurt

  il bşk yarışında salih gökçe,a.kadir üçkardeşler,f.mehmet zorba,yusuf kanlı,ahmet erdogan ve herkesin göz ardı ettigi il ikinci bşk burkay dikici var tabiki yusuf kanlı il bşk benim hakkım diyor burkay dikicide altı aydır il bşk olmak için genel merkezde görüşmeler yapıyor seyfefettin yılmaz burkay beye çalışıyor saklı bahçe ekibi burkay beye çalışıyor perde arkasından yılmaz tankut un da destelendigi söyleniyor hal böyle oluncada adanada mhp yeni il başkanı burkay dikici olacak erken kalkan erken yol alır bu böyle biline bu haberleri göz ardı etmemek lazım yine adanayı birileri kendilerine göre dizayn ediyor bugün kadirli çukurda burkay dikici bayagı göz doldurdı zira büyük küçük demeyip herkesle tokalaştı mustafa izgioğluda suratı asıp geçip bir kenarda oturdu onun için diger adayların çok çalışması lazım il bşk olmaları için gerçi bana göre bu kadar adayın içinde unutulan bir aday arkadaşımız daha var oda sertan duran onuda unutmamak lazım oda bu yarışın içinde ..

 • yörükoğlu

  1-10 a ürettiğin parkeyi 17 kardeşlerine kurdurduğun parketaşı fabrikasından aldın mı?2- 2004 20011 senelerinde seyhan betonu kurup ceyhun kent dahi ceyhanın bütün betonunu sen saatınmı satmadınmı?3-kaç bin dönüm arazi sahibisin 4- Oturduğun evi değeri arsası dahil 10,000,000 tl değerindemi değil mi kısaca Sözlü EFENDİ bu servet babandan kalmadığına göre bu parayı nereden buldun adanalıya hesap.

 • Cemil Aydoğdu

  Adana'da MHP teşkilatı artık BBP'ye geçiyor yapacak birşey yok hıyanetten başka birşey görmedik. Kula kulluk isteniyor şuan MHP'de. Biz davaya hizmet için varız beyler kula kulluk için değil. Ülkücü ihale adamı olmamalı.

 • metehan

  Simdi turkiyede bunca yolsuzluk rusvet operasyonu varken, kuru bir massla siyasete giren Huseyin Sozlu sahibi oldugu korkunc serveti Adanalilara nadil yutturacak

 • seyhanlı sezen

  Tek hakeden Cumali Yücel adam milket ankarada iken burda seçim çalışması yapıyordu çalışana bakalım arkadaşlar bizim partimiz ahbap dost ilişkisinden ilerlemiyor kazanacak aday Cumali Yücel bu gözardı edilemezz

 • osman köle

  Sayın izgioğlunu olacaklarsa bence secim arifesinde yanlış olur?Yıllarını bu mhpye vermiş tüm dışlamalara rağmen sabırla inançla yılmayan adanada mhp onunla doğan çok emeği olan sayın salih gökçe diyorum.

 • Serdar tekin

  Adananın il Başkanı Sayın Mustafa Izgioğlu Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanımızın Adana ya gelişi hazırlıklarını hızlı bir şekilde aralıksız çalışmalarına sürdürmekte.

 • Ahmet nuri

  Adana ya ülkücü camia hizmet edecek seyhana Mustafa Uğur kızıl uğur getirecek

 • adanalı

  arkadaşlar secim sürecinde bu tür şeyler gündeme getirende art niyetli kişilerdir

 • davut çoban

  ankaradan gelen heyet dürüs körev yapmak için geldiyse sadece ili değil tüm ilçe ve tüm adaylarıda görevden almalıdırki onların tam görevini yerine getirdiğine inalalım çünkü bu adaylarla biz adanada sıfır çekeceğine kanat getirdi çükü sanatım gereği çok gezdiğim için hep duyuyorum hele sarıçamda kazanmayı bırakın üçüncü parti olur çünkü ben elli beş yaşındayım büğüne kadar hiç taviz vermemişdim ama bu seçim de asla ankara genel merkez göreve çağırıyoruz

 • ibrahim

  Salih Gökçe davasının adamı olmuş birii...MÇP döneminde bu partide o vardı...hiçmi hiç zikzak çizmedi.BURADA SALİH GÖKÇE ONUN BUNUN ADAMI DİYEN SEN KİMSİN,KİMİN ADAMISIN...salıh bey gelirse mhp adam gibi adamların partisi olur...

 • ERSİN PAKSOY

  YARIN GENEL BAŞKAN VE ANKARA EKİBİ KADİRLİ DE OLACAKLAR... NE BİLEYİM, BELKİ DE... GELİP GEÇERKEN BİR TASARRUF OLABİLİR...

 • Ali

  Ufurmeyımnnn baloncular

 • ÜLKÜCÜ

  Allah rızası için beyler yazdıklarınıza çizdiklerinize düşündüklerinize bilgilerinize sahip olun beyler Ülkücü gibi durun ülkücü gibi davranın Ülkücü gibi düşünün yazık beyler yazık Memleket elden gitmiş Kürdistan konuşuluyor 100 milyar ERO memleketin parası ziyan olmuş bunları düşünün Ülkücüyü ülkücüyle kırdırmaya ve meşkul etmeye çalışıyorlar bunları yazanın dedikoduya fitneye fesata aman vermeyin şu anda MHP adana il başkanlığı görevdedir böyle düşünmek ayıptır yazıktır beyler insanlara iftira atmak günahtır sizler bir Ülkücünün kıymetini bilin allah rızası için kimse kimsenin adama olmasın herkes Ülkücü iradenin adamı olsun bakimde AKP nasıl oluyorda belediye alabilir görelim bakalım bunların tüm korkusu bizim kenetlenmemizdir beyler bunlara diz çöktürmenin zamanı geldi de geçiyor ama birlik olursak tek nefes tek yürek olursak mevki makam para pul ikinci plenda olursa biz bunları tarihe gömeriz nefesinizi enejinizi boşa tüketmeyin bunların hırsızlıklarını konuşun

 • bahri kamışcı

  Uğur Kızı. Seyhan Belediye Başkan adaylığı hayırlı olsun.ne oldu sözlü-İzgioğlu?

 • elif mazgaz

  Uğur Kızıl geliyor.hepsi yalan.Seyhan uğur başkan ile adanada mhp ye seçim kazandıracak.

 • ülkücü

  adana il bşk başarılı bir dönem geçiren sayın ahmet erdoğan beyin hakkıdır diye düşünüyorum çünkü seçim dönemlerinde hep başarıya imza atmış bir isim bir marka olmuştur ahmet erdoğan geçmişe doğru bakıldıgında başarıyı herzaman onunla yakalamışızdır

 • canala

  Herkez ugur kizil gibi olsa diger ilce adaylarindan daha kaliteli daha dik adam gibi adam

 • ali bektaş

  Helal sayın Bahçeli'ye..geç bile kaldı bence İzgioğlu ve ekibi sınıft. Kaldı

 • Kadir acımış

  Sen aklı kıt adamlarının aklına uyarak gittin Şehitlikte üç hilal açıp kendini reklam ettin ama aslında bizi rezil ettin. Sen, aynı kıt akıllı adamlarına uyarak MHP Adanada anket rezaleti haberi yaparak basına gönderdin bizi yine rezil ettin. Sen teşkilatı genel merkeze şikayet ettin. Genel merkezide aynı ankette senin adın yazılmamış diye kötüledin sayın genel başkanımıza örtülü hakaret ettin. senin hangi rezilliğini yazalımki. Şimdi çıkmış il başkanı koltuğu pazarlıyorsun. Sen kimsin ya. Ahmet Erdoğan il başkanlığına layık görüldüğü gün, arkadaşlarınla beraber protosto ederek istifa eden sen değilmiydin? Paran pulun çok diye her rezilliği yapmaya hakkın varmı?.

 • sabahattin yumuşak

  abdulkadir beyde salih beyde uğur kızılın adamıdır. uğur bey önce sözlü kartını açtı, tutturamayınca salih gökçe ve üçkardeşler adını masaya sürdü. hangisi gelirse uğur kızıl aday yapılacak. tezgah öyle hazırlandı. ülkücü taban seni istemiyor uğur bey, neden bu ısrar. paran var diye istediğini koparma hakkını nerden buluyorsun. kimden bu cesareti alıyorsun

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz