banner725

Nereye Dönsen Bomba

04 Haziran 2012, 15:21
Nereye Dönsen Bomba
Yerel Seçimlerin eli kulağında…
Adaylar her zamanki gibi bir süreliğine de olsa saman altından su yürüterek ön plana çıkmak istemeyeceklerdir.
Bu noktada herkes gelecekteki duruşunu belirleme, siyaset sahnesinde var olma telaşı içinde.
Klikler, irili ufaklı grupları oluşturan üyeler incitmeden, kırmadan, eksiltmeden aday belirleme için düğmeye basmış durumdalar.

Önümüzdeki mahalli seçimleri çekim alanı haline getiren çok önemli bir gelişme de Büyükşehir başkan adaylığı alanında yaşanıyor.
 
Yasa, Büyükşehir belediye başkanlarını olağanüstü yetkilerle donatırken, ilçe belediyelerini de şube müdürlüklerine dönüştürüyor. Tasarı yasalaştığı takdirde ilçe belediyelerine sadece ‘Mezarlık, Mezbaha, Hal ve Ulaşım’ hizmetleri bağlanacak. Süper yetkilere kavuşan Büyükşehir belediye başkanlarından izinsiz çivi bile çakılamayacak.
 
İlçe sınırlarının da Büyükşehirlere bağlanacak olması yasanın en önemli unsuru olarak göze çarpıyor. Bu durumda Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayları sadece merkez ilçelerden değil, Adana’daki tüm oylara da talip olacak.  
Bu açıdan bakılacak olursa Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı sayısında ciddi bir enflasyon yaşanması bekleniyor.
 
İlçe belediye başkanlarının gözü Büyükşehir’de
Yeni yasa ile birlikte Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yaşanan olumsuzluklar nedeni ile bir hayli yıprandığı Ceyhan’ı bir kenara iterek Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmasına kesin gözle bakılıyor.
 
Sözlü’nün adaylığının MHP tabanında ne şekilde tepki göreceği ayrı bir merak konusu…
Belediye Başkanı seçildikten sonra mali durumunda gözle görünür artış gözlenen Hüseyin Sözlü hakkında Ceyhan’da hemen her gün yeni bir iddia gündeme geliyor.
 
Sözlü’nün geçtiğimiz günlerde Ceyhan’lı ünlü bir aileden 1500 dönüm tarla satın aldığı, karşılığında da 12 milyon Lira (12 trilyon) nakit para saydığı konuşuluyor.
 
Sözlü sonrası Ceyhan Belediye Başkanlığı için Ceyhan’da farklı isimlerin meydana çıkacağı, bu isimler arasında yer alan belediye eski başkan yardımcısı Alemdar Öztürk’ün AK Parti’den aday adayı olacağı belirtiliyor.
 
AK Partide adından söz edilen ikinci isim Menzil Grubunun desteğini arkasına aldığı söylenen Vahit Çalışır olduğuna dikkat çekiliyor. Geçtiğimiz seçimlerde AK Parti adayı olarak büyük bir çıkış yakalayan Burhan Onuk’un da şansının büyük olduğu ifade ediliyor.
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda Adalet ve Kalkınma Partisi'nde sessiz bekleyiş sürüyor. Parti tüzüğü gereği yeni dönemde milletvekili olması mümkün görülmeyen Ömer Çelik’in adının Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçtiğini belirten siyaset çevreleri, “genel merkez tarafından konuya açıklık getirilmedikçe aralarında Azim Öztürk, Mahmut Çelikcan ve zayıf bir ihtimal de olsa Ahmet Zenbilci’nin de bulunduğu isimlerin niyet belirtmesi sürecin sonuna sarkabilir” görüşündeler.
 
CHP’de ise Büyükşehir adaylığı için en büyük şans Yıldıray Arıkan’a veriliyor. Seyhan’da başarılı çalışmalara imza atan, Çukurova’da da geçtiğimiz seçimi açık ara kazanan Arıkan’ın partili ayrımı yapmadan tüm Çukurovalıları kucaklayan bir tarzı benimsemiş olması Büyükşehir adaylığı şansını arttırıyor.
 
. . .
ÇUKUROVA’DA İHALE BOMBASI
Çukurova Belediyesi Hizmet Binası ile ilgili kayda değer gelişmeler yaşanıyor.
Belediye hizmet binası ihalesi geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.
İhaleyi kapan K. Maraş’lı firmanın arkasında Adana’da iş yapan çok önemli isimlerin olduğu, Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’a etkisi olan bir belediye meclisi üyesinin bu grubun içinde yer aldığı şeklindeki iddialar siyasi kulislerde deprem etkisi yaratacağa benziyor.
 
İddialara göre, K. Maraş’lı firmanın arkasında yer alan aslen Şanlıurfa’lı iş adamının bu firmanın dışında farklı isimlerden oluşan 3 ayrı dosya ile ihaleye katıldığı belirtiliyor.
 
Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın İstanbul seyahatinin de bu anlamda neden ve sonuçları ile birlikte netliğe kavuşması gerektiğine dikkat çekiliyor.
 
Arıkan’ın İstanbul seyahatine katılmak isteyen ünlü bir simanın belediye başkanı tarafından kabul edilmeyişi farklı şekilde yorumlanıyor.
 
Onay için Kamu İhale Kurulu’na gönderilen Çukurova Belediyesi Hizmet Binası inşaatının ihale sonucu ile ilgili gelişmelerin sadece Çukurova’da değil tüm ülkede sarsıntı yaratacağı iddia ediliyor.

Şimdilik bu kadar...
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…
 
 
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
u Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün devasa servetinin MHP tabanında huzursuzluğa neden olduğunu biliyor musunuz?

u Adanalıların uğrak mekanları arasında sayılan Özsüt'de geçtiğimiz tarihlerde büyük bir kavga yaşandığını, firma sahibi Cahit Öztok'un sonradan müdahil olduğunun öne sürüldüğü kargaşa sonrasında olaya karışan isimlerin karakoldan alındığını, Öztok'un karşı tarafla ilgili adamlarına "ayaklarını kırsaydınız" dediği iddiasının facebook sosyal paylaşım sitesi sayfalarında yayıldığını biliyor musunuz?
 
u Ceyhanlıları susuzluktan kıvrandıran belediye başkanı için Başarılı yakıştırmasını yapan goygoycuların esas niyetinin ne olduğunu biliyor musunuz?
 
u BÜROSAN Mobilya Sahibi Murat Dilme’nin Kasımpaşa Spor Kulübündeki Asbaşkanlık görevinin ardından resmi inşaat ve taahhüt işinde Yürü Ya Kulum! teranelerinin çekildiğini biliyor musunuz?
 
u Adana’da hangi ünlü kebapçının düzmece deli raporu ile kardeşinin mallarına el koymak istediğini biliyor musunuz?
 
u Çukurova Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Işık firmasının Adana Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası İnşaat Projesinde ortak olduğu iddiasını biliyor musunuz?
 
u Geçtiğimiz günlerde öğretmenler tarafından gerçekleştirilen İş Bırakma Eylemi nedeni ile İl Adana Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet tarafından verildiği iddia edilen soruşturma talimatının sümen altına itildiğini biliyor musunuz?

u Lütfiye Bahcivan Ana Okulu Müdürü Cemile Kütük hakkında sürdürülen soruşturmanın gizli bir el tarafından korumaya alındığı iddiasını biliyor musunuz?

u Ana Okulu Müdürü Cemile Kütük hakkındaki skandal iddianın ne olduğunu biliyor musunuz?
 
u MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Gözübatık’ın son günlerdeki hassasiyetinin gerçek nedenini biliyor musunuz?
 
u Adana’daki sağlık, estetik, güzellik ve ayak sağlığı merkezlerinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hangi nedenle izlemeye alındığını biliyor musunuz?
 
u Bir siyasi partinin kadın kolları yöneticisinin sevgilisi ile sevişirken kocası tarafından yakalandığını, manzara karşısında şok geçiren talihsiz koca tarafından eşek sudan gelinceye kadar dövülen kadının boşanır boşanmaz, 'çocuklarımdan daha çok seviyorum' dediği kısa boylu dövmeli sevgilisinin kollarına koştuğunu biliyor musunuz?
 
u Adana’da bir çok sürücü kursu sahibinin direksiyon Eğiticisini kaçak çalıştırdığını, SGK’nın tüm şikâyet ve ihbarlara rağmen kılını kıpırdatmadığı iddiasını biliyor musunuz?
 
u SGK Adana İl Müdürü Muhammed Gerçek hakkında Mahkeme Kararlarını Uygulamadığı gerekçesi ile cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulunulduğunu biliyor musunuz?
 
u Adana Demirspor ve Adanaspor arasında Bank Asya 1. Liginde tatlı bir rekabetin yaşanmasının beklendiğini, her iki takım taraftarının dost ve düşmana ibret olacak böylesi bir dayanışma örneğine imza atmak için gün saydığını biliyor musunuz?

u Kent protokolünün her iki takımın final müsabakalarında çifte standart uyguladığını, Denizli'ye giden Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Adana Milletvekilleri Turgay Develi ve Ümit Özgümüş ile bazı gazetecilerin aynı duyarlılığı Adanaspor için göstermediğini, bu tutumun kalbi her iki takım için çarpan sporseverlerce protesto edildiğini biliyor musunuz?
 
 
KISADAN HİSSE!
Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. (Cucong)

banner624

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • mazlum 6 yıl önce yorumlandı

   bu siyaset nasıl bir hastalıktır.insanları siyasete atılınca anlayabiliyorsun.çok iyi bildiğimiz insanlar ne yazık ki siyasete bulaşınca gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyor.ve nefret etmemizi sağlıyorlar sadece.çirkinleşmeyelim beyler.

  • mehmet nuri 6 yıl önce yorumlandı

   bazı şeyleri bilen;bazı şeylere ortakdır.hacı hacıyı mekkede görür..

  • necati şaşmaz 6 yıl önce yorumlandı

   alemdar öztürkün cebinde akrep olduğunu ceyhanda herkes bilir hemşerim, alemdar başkan allaha bi lira vermez. gazeteci para alarak haber yapıyorsa şerefsizdir, karnından konuşuyorsanda senden şerefsizi yoktur. bir şey söylüyorsan ispatınıda yapacaksın dimi ama.

  • ekrempazarcı 6 yıl önce yorumlandı

   vilayet sınırları büyük şehir sınırları olursa.partilerin son secimde oy dagılımı AKP lehine gözüküyor.digerlerinin hic şansı görünmüyor.AKP=438OOO CHP =245000 MHP =238OOO KİMİN KAZANMA şansı var.mahali secimlere AKP YE karşı olanlar anlaşıp tek cephe olarak secime girmeliler.il il ilce ilce anlaşıp secime girilmeli.akp dedikleri gibi ülkeye kötülük iktidar oldugu için yapıyorsa.yereli alan genel secimide kazanır.

  • halo 6 yıl önce yorumlandı

   1-ADANADA GALERİCİLİL YAPAN ALEMDAR ÖZTÜRKÜN SAĞ KOLU VE KASASI VE ESKİ ŞÖFERİ OLAN KERİM ADLI BİRİNDEN PARA ALIYORMUSUN?
   2-CEYHANLA İLGİLİ HABERLERİ YAPMAN İÇİN BAZI GURUPLARDAN PARA ALIYORMUSUN?
   3-BU ALIŞ VERİŞLERİN BİRİNDE KAYDA ALINDIMI

  • ceyhanlı hurşit 6 yıl önce yorumlandı

   Kamuoyunda tartışılan ancak kimse tarafından bilinmiyen yeni yasa yürürlüge girerse ki sanıyorum kesin yasalaşacak,o zaman verilecek her oyun önemi artacaktır.Çünkü köy belde ve ilçelerin oyları Büyükşehiri etkileyeceginden bu seçim digerlerine göre daha önem kazanacaktır.Bu nedenle öncelikle atanacak Büyükşehir adayı ilçelerde kendisine oy getirecek adayı belirleme yatkisine sahip olacaktır, buda şunu göstermektedir İlçe Belediye başkanları bir nevi Büyükşehirin memurları veya temsilcileri gibi yetkilerle donatılacaktır. İşte burada her aday kendisini güçlendirecek adayın gösterilmesini isteyecektir,yani cemaat,ahbap çavuş ilişkisi,boy pos veya bir vekilin iki dudagı arasında aday belirleme dönemi bitecektir.Tüm bunlar gerçeklrşirse o zaman en şanslı aday olarak Ceyhan da Burhan ONUK elbette öne çıkacaktır,hangi aday kendisine seçim kaybettirecek koftiden adamı aday gösterir. Hatta bu arkadaşı transfer etmek için tüm partiler devreye girecektir. Şimdiden MHP içinde adaylıgı konuşuluyor.

  • Ali Küçük 6 yıl önce yorumlandı

   Tek ve yegane aday Burhan ONUK tur,çünkü geçen dönem seçim kaybetmediği herke starafından biliniyor,ayrıca diger adaylar gibi küskünlük yaratmadı ve ceyhanıı terketmedi,ben hayret ediyorum bu arkadaş bu enerjiyi nerden alıyor,Allah yar ve yardımcısı oluyor sanıyorum.Güçlü bir tabana sahip bence tek aday.Ayrıca yeni degişecek yasalar Burhan Beyin aday olmasını güçleştiiryor,çünkü ilçelerin oyu illere etki edeceginden tek ve ğüçlü aday olarak ön plana çıkıyor.

  • beren erdek 6 yıl önce yorumlandı

   Burhan Onuk Ceyhan için en doğru seçim olur kaç dönemdir yapılmayan inanıyoruz ki burhan bey tarafından yapılacaktır yolu açık olsun

  • halil 6 yıl önce yorumlandı

   ceyhanlıların siinirlerinin yıprandığı kesin.artık uyanmamız gerektiğini biliyor ceyhan.aklııselim olmak zorundalığı var.particilik bitmeli artık,kim yalansız,riyasız olacaksa onu seçmeli,deneyecek olmazsa derhal bi dahaki seçimde dersini verecek ki,başkanlar ona göre hareket edecek.bilecekler ki halk beğenmezse değiştiriyor,bakın ozaman hizmet nasıl yapılıyor.çiftlik olaıyı böylece otomatikman ortadan kalkacak..

  • nilgün 6 yıl önce yorumlandı

   bence mhp tabanı sözlüden hiçte rahatsız değiller vallahi..öyle olsa biraz çeki düzen verdirmezlermi..adam şımardıkça şımardı...tabi mhp liler enayi ya...ama mhp hangi şekilde olursa olsun hüseyin sözlüyü aday yapmamalı diye düşünüyorum.dolayısıyls mhp oy kaybediyor..ben keni adıma sözlü yüzünden asla oy vermiyeceğim.ayrıca tabi bir ben değilim,biz bir sülaleyiz...ve bu kararı çoktan aldık ...genel seçimler hariç başkan adaylarını iyi seçmediklleri takdirde oy vermeyeceğiz.adaylarını çok iyi belirlemeleri lazım...sözlü ceyhan da mhp oylarını birtirdi şi di sıra adana'damı..biraz akılcı davransalar iyi olur..

  TÜM YORUMLAR
  banner634
  banner708
  banner285
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Gönlünüzdeki Cumhurbaşkanı adayı kim?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner671

  sanalbasin.com üyesidir