Adana Devlet Hastanesinde 'Hemşire' skandalı

Adana Devlet Hastanesi'nde hemşire skandalı yaşandı.

03 Kasım 2016 Perşembe 11:45
Adana Devlet Hastanesinde 'Hemşire' skandalı

Adana Devlet Hastanesi'nde sağlık personeli olmadığı halde hemşire kıyafetiyle hastanede dolaşıp, hastalara müdahale ettiği iddia edilen 21 yaşındaki K.H. ile ilgili Adana Kamu Hastaneleri Birliği yazılı basın açıklaması yaptı.

İddialar çerçevesinde araştırma yapıldığı belirtilen açıklamada, K.H.'nin ilk kez 6 Ekim'de yoğun bakımda yatarken vefat eden bir hastanın yakını olarak hastanede düzenli olarak bulunduğu, bu süre zarfında kendini başka bir hastanede çalışan hemşire olarak tanıttığı belirtildi.

K.H.'nin personelle de yakın ilişki kurduğu belirtilirken açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"K.H. hastasının ölümünden sonra sivil kıyafetli olarak ara ara hastane personeline teşekkür maksatlı ziyaretleri dışında, özellikli alanlara girişi bulunmamıştır."

"Bu süreçlerin herhangi bir aşamasında hastaya dönük hiçbir tıbbi ya da gayrı tıbbi müdahalesinin olmadığı ya da böyle bir duruma göz yumulmadığı,"

"sağlık çalışanlarına ait üniforma giydiği durumlarda kendisini farklı bir hastanede çalıştığına dair yorumlar yaptığı yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde anlaşılmıştır."

"Hastanemizde görevli tüm sağlık personelleri ve staj öğrenimi gören stajyer öğrencilerin kimliklerini belirtir ve kanıtlar nitelikte tanıtım kartları taşıması zorunludur."

"Hastanemizde bulunan, özellikli birimlerde çalışan sağlık çalışanları ve stajyerler birbirlerini tanıyacak şekilde belirli sayıda bulunmakla beraber, kendisini sahte sağlık çalışanı olarak tanıtan herhangi birisinin bu alanlara girişi mümkün olamaz ve ifşa olurlar."


"Yine özellikli birimlerimizin kapıları şifrelidir ve ancak tanıtım kartlarıyla giriş yapılabilir. Bu bağlamda, haberde bahsedildiği gibi K.H. isimli şahsın servislerde dolaştığı veya ameliyathaneye girdiği yorumların gerçeklikle ilgisi yoktur. Yapılan soruşturma esnasında bu durum güvenlik kameraları tarafından da teyit edilmiştir. Süreçle ilgili Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır."

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir