Mahir Panayır'a saldırılırken emniyet ne yapıyordu?

Geçmişini bilmeyen, saygıdan, büyüğe hürmetten nasibini almamış çapulcu..

14 Eylül 2017 Perşembe 16:45
Mahir Panayır'a saldırılırken emniyet ne yapıyordu?
Geçmişini bilmeyen, saygıdan, büyüğe hürmetten nasibini almamış çapulcu tayfasına, üç kuruş paraya ahlakını, vicdanını, onurunu rafa kaldıran kiralıklara sözümüz yok. Onlara ne deseniz iflah etmez. 
***

Önce öğrenin. Bir değil, birkaç kez kahpece yaklaşıp, arkadan vurmaya çalıştığınız Mahir Panayır, bu ilin, ülkü kalesinin komutanı idi bir zamanlar. Bakmayın öyle 'halim selim' durduğuna, siz onu o zamanlar görecektiniz. Terörün en 'kan dökücü' döneminde Adana'daki ülkücüleri tek hareketiyle 'bir eden' 'diri eden' şanlı bir cengaverdi o.

'Kurt kocayınca köpeklere maskara olur' diyeceğim ama, Mahir Panayır'da kocama emaresi de yok, sevinmeyin! Kalleşçe arkadan yaklaşmadığınız sürece, 'ayaklarınız kıçınıza değerek' kaçmaktan başka tercih bırakmaz sizin gibilere.
***

Ben en çok adli birimlerin tavrına şaşıyorum. Bu kaçıncı saldırı? Emniyet teşkilatı topyekun piknik mi yapıyor? Yakalanıyorlar mı, yakalanıp da bırakılıyorlar mı, yakalanacaklar mı, sümen altına mı atılıyorlar ? Bu işler neden rahvan gidiyor, birileri maksatlı olarak el freni mi oluyor?

Şehrin göbeğinde, güpegündüz, hazırlanarak, plânlanarak, ölümüne sonuçlar doğurabilecek bir ortam yaratılıyor. Polisiye dizilerin güldüren sahneleri gibi, 'yapanın yanına kâr kalıyor.' Saldırgan elini kolunu sallayarak olay mahallinden uzaklaşıyor.

Kamuoyunu ayağa kaldıran bir olay olsa, ' faili 24 saat geçmeden bulunuyor' da, bunda neden ses seda çıkmıyor? Valiyi, emniyet müdürünü televizyon ekranlarına çıkartacak medyatik bir cinayete kurban gitmek mi gerekiyor?
***

Aynı bizim işe döndü. 2 yıl evvel büromuz iki çakal eniği tarafından basıldı. Ben yoktum, meydanı boş bulunca, ortalığı dağıtıp, ellerini kollarını sallayarak gitmişler. Olay yeri inceleme ekipleri gelip, kamera görüntülerine rağmen, 
'toz almakla yetinmişler.'
Sonuç o dönemdeki fetöcü emniyet birimleri tarafından karartıldı. Bimer'e yazınca bu kez de savcının topu taca atacağı tuttu.

Olayı yapan belli, yaptıran belli, Daha önce 'evimizin önünde infaz edilmemiz için' teklif götürülen kişinin ifadesi de ortadayken, nasıl oluyor da, sonuca varılmıyor, anlaşılır gibi değil?'

Sizin de burnunuza pis kokular GELMİYOR MU?

Dosyayı akamete uğratan polislerin Fetöcü olduğu kesin de, savcı da o yolun yolcusu ise 'Allahından bulsun' demekle yetiniyorum, başka da bir şey demiyorum. 
***

Mahir Panayır olayı, en uç noktasına kadar aydınlatılmadığı sürece, bu şehrin kolluk güçlerinin mahcubiyet madalyası olarak kalmaya devam edecek?
Polis, savcı, hakim bu işlerin üstesinden gelemiyorsa, mağdur insanlar ne yapsın? Kendi ceza yasalarını kendileri mi uygulasınlar?
Mahir Panayır mı şehir eşkiyasının canına kastetsin, ya da, Panayır canından mı olsun, bunu mu bekliyorsunuz?

***

Mahir Panayır'ı sevip sevmemekte serbestsiniz, yazdıklarına, paylaşımlarına karşı da olabilirsiniz. Adresi yazılı olanlardan muhatabı gocunuyorsa, adalete gider hakkını orada arar.
Böylesi 'sırtlanvari' hak arama eylemlerini ahlaklı bir davranış görmediğim gibi yapanın da, yaptıranın da, erkek kimliğinden şüphe duyarım.

Bu işin peşini bırakmam...
Hodri meydan!
En kralına maden suyu!
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir