banner725

Sözlü'nün ipi çekildi: Cezadan sonra ihraç

5 yıllık ceza kararının ardından Sözlü için düğmeye basıldığı kaydedildi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 00:02
Sözlü'nün ipi çekildi: Cezadan sonra ihraç
İhaleye fesat karıştırmaktan suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Hüseyin Sözlü hakkındaki ceza ile ilgili onama kararının açıklanması ile birlikte MHP'den ihraç sürecinin başlayacağı bildirildi.

Geçtiğimiz tarihlerde onanmış olan kararın bilinçli olarak bekletildiğini savunan genel merkeze yakın kaynaklar, MHP'deki kredisi hızla tükenen Sözlü'nün Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından da gözden çıkarılmış olduğuna dikkat çektiler.

İHRAÇ SÜRECİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Bölge İstinaf Mahkemesi tarafından 5 yıllık hapis cezasının onandığına ilişkin kararın açıklanmasının ardından, Hüseyin Sözlü'nün MHP'den ihracı ile ilgili sürecin de başlatılacağı kaydededildi.

Edinilen bilgilere göre, önümüzdeki hafta içinde Ankara'ya çağırılacak olan Hüseyin Sözlü'nün nihai savunmasının alınacağı belirtildi.

Meral Akşener'e desteğini esirgemeyen Sakıt Başkan Hüseyin Sözlü ile bazı belediye başkanlarının da bu doğrultuda parti üyeliklerinin tehlikede olduğu ifade ediliyor.
banner624

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 14 yorum mevcut

  • Adana Hüseyin Sözlü ile mahvoldu 13 ay önce yorumlandı

   HÜSEYİN SÖZLÜ HABERİ EXPRES GAZETESİ MAFYA SÖZLÜ Adana Büyükşehir’de ürküten şema !
   Adana, Adana olalı böyle soyulmadı. 29 Mart 2014 seçimlerinin ardından daha 2 yıl geçmemesine rağmen Hüseyin Sözlü’nün yönettiği Adana Büyükşehir Belediyesi’nde 50 yılda yaşanmayan vurgun, talan 2 yılda yapıldı.
   Büyükşehir Belediyesi yüz milyonlarca TL borçlandırıldı, bunun yanında hizmet sıfır. Bu paralar nereye harcandı bilen yok. Sözlü, Büyükşehir Belediyesi’nde 8000 işçi ile devraldığı belediyeyi çoğu Ceyhanlı ve Sözlü ailesinin akrabaları olmak üzere 15.000 kişiye dayandı personel sayısı.
   Ama personel maaşını ödeyecek parası yok belediyenin. Müteahhitlerine ödeme yapamıyor. Bülent Gerez’in rüşvet alacağı müteahhitlere sadece ödeme yapılıyor. ASKİ daha önceki yıllarda Büyükşehir Belediyesi’ne her ay 10 milyon TL’ye yakın borç verirdi. ASKİ’nin tüm tahsilatı EBRU-DİMAKS ve Sedat Sözlü’nün başkanı olduğu spor kulüplerine verildiğinden ASKİ batmış durumda.
   Bırak Büyükşehir’e borç vermeyi, Büyükşehir’den borç almaya başlamış, kasasındaki tüm para sıfırlanmış. 2 yıldır para alamayan ve iflas noktasına gelmiş, perosnel parasını ödemeyen bir ASKİ.
   2 yıl olmadan Büyükşehir ve ASKİ’de gözle görülür hiçbir hizmet üretilmeden yüz milyonlarca borçlandırılmış, kasaları sıfırlanmış, personeline maaş ödeyemeyecek duruma getirilmiş, adeta soyulmuş ve talan edilmiştir. Bu soygun ve talanın mimarlarını adli makamlara kolaylık olsun diye şema olarak veriyoruz.
   Adana’yı soyan, talan eden çetenin hiyerarşik yapısı; soygun ve talan organize suç örgütün çok üyesi var. Ama o isimlere emir verilir, onlar emre itaat eder. Bu çetenin üyeleri Sözlü’nün yakın akrabalarıdır ya da Ceyhan’dan Adana’ya getirdiği bürokratlardır. Şimdi tek tek isimlerin bu hiyerarşik yapıdaki görevlerine değinelim.
   1)HÜSEYİN SÖZLÜ (Büyükşehir Belediye Başkanı): MHP Genel Başkanı olmak en büyük hayalidir. Bunun için ciddi bir mali güce sahip olması gerektiğini düşündüğünden korkusuzca talan ve vurgunu yönetmektedir. Sözlü’nün haberi yoktur lafı hikayedir. Sözlü’nün uçan kuştan haberi olur. Her şeyi perde arkasından yönetir. İmar işlerini Murat Cevheribucak, müteahhit işlerini Zafer Sözlü, Şaban Acar, Mehmet Şahin üzerinden yürütülür. Hüseyin Altay ve Çeçen Fazıl’la genel başkanlık çalışmalarına başlamıştır. Büyükbaş hayvan çiftliği, binlerce dönüm tarla, milyonluk villalar için ve genel başkan adaylığı için çok paraya ihtiyaç vardır.
   2)ŞABAN ACAR (Büyükşehir Genel Sekreteri): Ceyhan’da başkan yardımcısı idi. Hüseyin Sözlü, genel sekreter yaptı. Sözlü’nün en güvendiği isimlerden biridir. Dürüst görüntüsünün altında Ceyhan’dan rüşvete alışmıştır. Tarık Önük ve Dalton Ömer üzerinden işlerini yürütmüştür. Hatta aldığı rüşvetlerle Tarık Önük’e Ceyhan Belediyesi’nin arsalarını aldırmış ve emlakçılık yapar perde arkasında. Avşar ailesi (Halit Tahir) ile düşmandır ve aralarında derin bir kavga vardır. Murat Cevheribucak ve Mehmet Şahin kankasıdır. Yakın zamana kadar Tarık Önük’ün güvendiği 3.kişi idi. Hüseyin Sözlü ihalenin kime verileceğini söyler Şaban Acar’a. Acar da Bülent Gerez’e talimat verir. İhale adrese teslim hazırlanır. İhale hazırlık aşamasında duruma göre Murat Cevheribucak, Mehmet Şahin, Zafer Sözlü ya da Bülent Gerez ihaleyi alacak firma ile rüşvet pazarlığı biter. Sözleşme imzalanınca çekleri Bülent Gerez alır ve Hüseyin Sözlü’ye bilgi verip Tarık Önük’e teslim eder. Bu süreçleri adım adım Şaban Acar takip eder. Aslan Reklam ve Jet Tasarım’ın sahibidir.
   3)MURAT CEVHERİBUCAK: MHP Yüreğir ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi. Başkanvekili, aslında Esbaşkan. Eski Doğru Yol Partili. Belediyeyi o yönetiyor denebilir. Çünkü meclisten geçecek imar kararlarını geçirmek, her partiden meclis üyesi ayarlayıp imar rantını kurgulamakla görevli. Bunun yanında müteahhitlerle pazarlık, personel alımı vs tüm konularda yetkilidir. İflas etmiş bir işadamı iken Zafer Sözlü ile yatırım yapmaktadır. Her akşam Zafer Sözlü’nün ofisinde hangi müteahhitten en kadar rüşvet alınacağına karar verirler. Arkasındaki en büyük güç Zafer Sözlü’dür.
   4MEHMET ŞAHİN: ASKİ Genel Müdür Yardımcısı idi. Aslında genel müdürdü. Oradaki vukuatlar ayyuka çıktığı için Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığı’na çekildi. Hüseyin Sözlü’nün jokeri. Ceyhan’dan bu yana en güvendiği ve birçok para meselesini çözdürdüğü isim. Korkusuz bürokratı, imza atmadığı evrak olmaz, hukuksuz evrakı imzalar, yeterki rant olsun. Seçim öncesi tüm kaynakları Tarık Önük’le beraber bulmuşlardır. Para bulmadan sorumludur. Rüşvet almadığı iş olmaz. Aldıklarından, topladıklarından yarısını Sözlü ailesine verir. Gerisini kendine almıştır. Zengin, çok zengin olmuştur. Sözlü ailesinin diğer fertleri Vedat Sözlü ve Reis (Nevzat) Sözlü’nün harçlıklarına kadar Mehmet Şahin verir. Gücünü Sedat Sözlü ve Hüseyin Sözlü’nün annesinden alır. Ama şu ara sıkıntıdadır. Çünkü herşeyini bilen Tarık Önük’le görüşmesi yasaklanmıştır.
   5)SEDAT SÖZLÜ: ASKİ’de işçi. Hüseyin Sözlü’nün işlere karıştığı 2 kardeşinden biri. Zafer ve Sedat perde önündedir. Spor kulüpleri üzerinden rant elde etmeyi Ceyhan’da keşfetmiştir. Ceyhan Belediye Bayan Basket takımı üzerinden kimlik ve rant elde etmiştir. Şikecilikle tanınır. Ceyhan Belediye Bayan Basket küme düşünce Tarsus Belediye basketi alıp ASKİ Bayan basket yapmış ve ASKİ üzerinden, spor fonundan talana devam etmiştir. Ardından Adana Demirspor başkanı olmak istemiş. Başarılarını, şikeciliğini devam ettirmek adına Hüseyin Sözlü tarafından Adana Demirspor Başkanı yapılmıştır. Artık vurgun ve talan Demirspor üzerinden devam edecek, hem de milyonlarca TL olarak. Demirspor hesapları incelenirse bu durum ortaya çıkar. MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ercan Afşar en önemli finans kaynaklarından biridir. Ercan Afşar’ın hesap hareketleri incelenirse ve çekleri durum ortaya çıkacaktır.
   6)ZAFER SÖZLÜ: Park Bahçeler müteahhiti. Baraj Yolu’ndaki ofisinde Murat Cevheribucak’la ve Mehmet Şahin’le müteahhitleri yönetir. Kendi adına iş almaz, fatura kesmez. Ama her işe dokunur, her ihale ve satın almadan haberdardır. Bürosunda Murat Cevheribucak’la viskilerini yudumlarken kimden kaç para rüşvet alınacağına karar verilir.
   7)RAHMİ PEKAR (ASKİ Genel Müdürü): Ceyhan’da konut projelerindeki Hüseyin Sözlü’nün görevlendirdiği isim. En güvendiği kişilerden biri. Sulama birliğinde çalışan Hüseyin Sözlü’nün okul arkadaşı Mehmet Şahin. ASKİ Genel Müdür Yardımcısı iken kağıt üstünde genel müdürdü. ASKİ’yi Mehmet Şahin yönetiyordu. Pekar imza atıyordu, imza atmayacağı zaman izin alır gider Mehmet Şahin ihaleleri imzalar. İzin aldığı ve Mehmet Şahin’in imza attığı ihalelerin ve hakedişlerin hepsi incelenmelidir. Mehmet Şahin ve Tahir Avşar çekişmesinde arada kalmış ve sıkışmıştır. Mehmet Şahin’in Büyükşehir’e geçmesiyle rahatlamış, insiyatif almaya başlamış şu an. Tahir Avşar’la beraber ASKİ’yi yönetmektedir. Herşeyden haberdardır.
   8)HALİL AVŞAR (Genel Sekreter Yardımcısı): Altın Koza AŞ Yönetim Kurulu Başkanı. Hüseyin Sözlü’nün birinci derece akrabası. Altın Koza’nın soyulmasından sorumlu. Genel Sekreter olmak istiyor. Şaban Acar’ın ayağını kaydırmak için her türlü entrikayı şu an yapmaktadır. Hep Hüseyin Sözlü’nün yanında, hergün belediyedeki etkinliğini arttırmaktadır. Altın Koza icralık durumdadır. Şirketin içi Halil Avşar tarafından boşaltılmıştır.
   9)TAHİR AVŞAR (ASKİ Genel Müdür Yardımcısı): Tahir Avşar aslında seçimden önce Hüseyin Sözlü’nün en yakınındaki isimdi. Seçimi kazanması adına Hüseyin Sözlü için çok çalışan isimdi. ASKİ Genel Müdürü olmak istedi, ama kontrol edemeyeceğini düşündüğü için Hüseyin Sözlü yapmadı. Aralarına soğukluk girdi. Zoraki genel müdür yardımcısı yaptı. Şaban Acar ve Mehmet Şahin’le hasımlık derecesinde düşmandır. ASKİ’de hergün etkinliğini arttırmaktadır, işlere hakimdir.
   10)TARIK ÖNÜK: Ceyhanlı işadamı, Önük ailesi CHP’li. Ceyhan’ın büyük ailelerinden biridir. Sözlü ailesinin kasasıydı. Seçim öncesi tüm masrafları Tarık Önük üzerinden karşılandı. Tarık Önük’ün çekleri kullanıldı. Şaban Acar’ın ve Mehmet Şahin’in en güvendiği, hatta gayrimenkullerini emanet ettiği isimdi. Ancak şu an Tarık Önük dışlanmış durumdadır. Ve verdiği çekler ödenmediği için ekonomik olarak zor durumdadır şu an. Hüseyin Sözlü, Tarık Önük’le görüşmeyi yasaklamıştır bürokratlarına. Tarık Önük’ün çekleri ve hesap hareketleri incelenirse Tarık Önük üzerinden yürütülen rant ortaya çıkacaktır. Von Reklam’ın sahibidir.
   11)ERCAN AFŞAR: MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi, işadamı. Sedat Sözlü’nün kankisiydi. Spor kulüpleri üzerinden yürütülen rantı adım adım bilen kişi. İhtiyaç olduğunda parası ve çekleri Sedat Sözlü tarafından kullanılmıştır. Ancak şu an kenara atılmıştır. Verdiği borçlar Sedat Sözlü tarafından geri ödenmediği için ekonomik olarak zor durumdadır. Ercan Afşar’ın ifadesine başvurulur ve Demirspor hesapları incelenirse durum ortaya çıkacaktır.
   12)FAZİL ÖZEN (Çeçen Fazıl): Çeçen işadamı Hüseyin Sözlü’nün İstanbul ayağı. Seçimden önce de Hüseyin Sözlü ile beraber ASKİ ve Büyükşehir’de iş yapmak istiyor. Ceyhanlıdır, Çeçen lider Kadırov yanlısıdır. Sözlü’nün İstanbul’daki görüşmelerini planlayan ve yanında olan isimdir. İflas etmiş işadamı iken şu an durumunu düzeltmiştir. Sözlü’nün en yakınındaki isimlerden biridir.
   13)BÜLENT GEREZ: MHP’li Hüseyin Sözlü’nün bacanağı, HDP’li Figen Yüksekdağ’ın eniştesidir. Hüseyin Sözlü’nün gizli kasasıdır. Tüm ihale ve satın alma işlerini yönetir. Para ve çekler Bülent Gerez de toplanır. Hüseyin Sözlü’nün bilgisi dahilinde dağıtımı yapılır. Paraları ve çekleri çantacısı müteahhit İbrahim Aksoy taşır. Bülent Gerez, İbrahim Aksoy ve İşletme İştirakler Daire Başkanı Haluk Boran ayrılmaz üçlüdürler. Çözemeyecekleri iş yoktur, Hüseyin Sözlü’ye çözüm üretirken kendilerine çözüm üretmişler, zengin olmuşlardır. Rantı yöneten 3’lüdür.
   14)EBRU TEMİZLİK-DİMAKS: Ebru Temizlik yıllarca Ceyhan Belediyesi’nin çöp toplama işini yapmıştır. Bir Ankara firması iken artık Adanalı olmuştur. Sözlü ailesi firmanın ortağıdır. Özellikle ASKİ’de ve Büyükşehir’deki tüm büyük ihaleler Ebru Temizlik tarafından organize edilir. İhaleyi alan firmanın önemi yok. Ebru Temizlik tarafından organize edilip karı ve paylaşımı yapılmayan hiçbir ihale onaylanmaz. Ebru Temizlik bir çatı organizasyonudur. DİMAKS’da Ebru Temizlik’le birliktedir. Yıllarca Ceyhan’da rantı Sözlü ailesi ile paylaşan Ankara firması Ebru Temizlik artık Adanalıdır ve ortakları var; Sözlü ailesi.

  • Adana da Adaletsiz Yönetim 13 ay önce yorumlandı

   mesajı beğendiniz mi?

   Misafir 756
   HÜSEYİN SÖZLÜNÜN AYIBI

  • MUHTARLAR KURTARIR 13 ay önce yorumlandı

   Sayın başkanı işe aldığı muhtarlar kurtarır iyi gaz veren muhtarlar kurtarır çünkü aytaç abilerini zihni abilerini kurtardılar şu an abilerinin bir gün olsun aramıyorlardır gaza gelme başnım HÜSEYİN SÖZLÜ

  • Adem 13 ay önce yorumlandı

   Hüseyin sözlüyü ilk satan etrafındakiler oldu

  • Atilla 13 ay önce yorumlandı

   Sözlü gitse ne olur gitmese ne olur adanada iyisimi gelecek ????????

  • Yusuf manti 13 ay önce yorumlandı

   Sen ülkücülerin gölündesin senin başardığım ülkücü kimliğini cekemeyenler catlasın şerifindenim sorgulayamaz onlar ülkücülerin koruyamadı sen başarıca sana çamur atmayacalisyolar sen ülkücülerin çukurovada anısı en genelmerkzneyaptigini bilmiyor

  • Adanalı 13 ay önce yorumlandı

   Eğer sözlü ihrac edilirse Adanada mhp tamamen biter seçim zamanı Adanaya gelen iktidar ve iktidarın astarı bahçeli Adana dan bağımsız aday olsa sözlü yine başkan olur

  • Kurtuluş kaya 13 ay önce yorumlandı

   HIRSIZLIKTA ALDIĞI 5 YIL CEZAYI GAZTECİLERMİ UYDURUYOR YOKSA HIRSIZMI

  TÜM YORUMLAR
  banner634
  banner708
  banner285
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Gönlünüzdeki Cumhurbaşkanı adayı kim?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner671

  sanalbasin.com üyesidir