Açıkta et satışı yasakları anlatıldı

Kasaplar Esnaf Odası üyelerine açıkta et satışı yasakları anlatıldı.

16 Ekim 2016 Pazar 12:05
Açıkta et satışı yasakları anlatıldı

ADANA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (ESOB) bağlı Kasaplar, Tavuk, Balık Eti Satıcıları ve Şarkütericileri Esnaf Odası üyelerine, Seyhan İlçe Belediyesi tarafından hazırlanan Adana Kent Meydanı Projesi ile açıkta et satışı yasakları ve para cezaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Adana ESOB Şehit Ömer Halis Demir Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Adana Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur ile çok sayıda tavukçu, balıkçı ve kasap esnafı katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Birlik Başkanı Nihat Sözütek, duyarlı davranarak toplantıya katılan esnaflara teşekkür etti. Sözütek, özellikle Suriyeli Mültecilerin ülkemiz genelinde olduğu gibi Adana'da da kayıtlı esnafa kayıt dışı satışlarıyla haksız rekabet yaparak zarar verdiğini söyledi.

Oda Başkanı Saruhan Yağmur'da, Adana Kent Meydanı'nda yapılan çalışmalar ve esnaflara tahsis edilecek yerler konusunda bilgi verirken, fiyatlar konusunda henüz netlik olmadığını söyledi.

Başkan Yağmur, Regülatör Köprü yanında yapılacak Toptancı Balık Hali'nde, 2010'a kadar odaya kayıtlı işyeri bulunan esnafların mülk sahibi olacağını, yeni meydanda ise U şeklindeki alanda aynı ebatlarda dükkanlar verileceğini söyledi. Yağmur ayrıca, Çukurova'da yeni yapılan Tavukçu- Balıkçı- Kasap Şarküteri Hali için de Başkan Soner Çetin'e teşekkür ederek fiyatlarda indirim istediklerini de belirtti.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir