Anne adaylarına sertifika

Adana Kamu Hastanesi'nde hizmet veren Gebe Eğitim Merkezi'nin sertifika töreni yapıldı.

15 Ekim 2016 Cumartesi 02:49
Anne adaylarına sertifika
HAMİLE kadınları doğuma hazırlamak için Adana Kamu Hastanesi'nde hizmet veren Gebe Eğitim Merkezi'nin sertifika töreni yapıldı. 

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde gerçekleştirilen törene Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Sefa Yapıcı, hastane yöneticileri ve aileler katıldı.

Gebe Eğitim Merkezi  hakkında bilgi veren Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "'Gebe bilgilendirme sınıflarında anne adayları duygusal ve bedensel yönden bilinçli bir şekilde doğuma hazırlanıyor."
"Eğitimlerde plates-nefes egzersizleri, masaj teknikleri, anne sütünün önemi, emzirme, masaj teknikleri ve bebek bakımı gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Bu eğitimler, gebeyi doğuma hazırladığı gibi doğum korkusunu azaltıp normal doğumun tercih edilmesini de artiriyor" dedi.
Arıkan, şöyle devam etti:

NORMAL DOĞUM TERCİH EDİLİYOR

"Eğitimimize katılan 700 gebe adayından yaklaşık yüzde 90'nının normal doğum, yüzde 10'unun ise tıbbi zorunluluk gerekçesiyle sezaryen olduğunu belirledik. Bu rakamlar hastanelerimize başvuran gebe adaylarının normal doğumu tercih ettiğini göstermektedir."
"Bizim de istediğimiz tüm doğumların normal doğum olmasıdır. Çünkü sezaryen gerekli olmadığı durumda uygulanırsa hem anneye hem de bebeğe zararlar verebilir, bunun yanı sıra aile bütçesini de olumsuz etkilemektedir."

Toplantıda daha sonra katılımcılara belgeleri verildi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir