Balcalı ilaçta dolandırıcılığı önleyecek

Balcalı Hastanesi Başhekimi Yeşim Taşova İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulması için destek vereceklerini söyledi.

27 Mart 2017 Pazartesi 19:09
Balcalı ilaçta dolandırıcılığı önleyecek

ADANA Eczacı Odası (ADEO) Yönetimi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova'yı ziyaret ederek ulaşımı konusunda sıkıntı yaşanan ilaçlar için çözüm önerisinde bulundu.

ADEO Genel Sekreteri Mürsel Yalbuzdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Kızıltepe ve Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Serkan Kılınç ile birlikte geldiği ziyarette konuşan Başkan Ersun Özkan, hastaların ve her 2 kurumun işini kolaylaştırmak için Balcalı Hastanesi'nde Adana Eczacı Odası İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulmasını istedi.

Özkan şöyle konuştu:
"Özel hastanelerin onkoloji hastalarında ciddi artış görülmektedir. Üniversite hastanelerinde görev alan bir çok hocamız özel hastanelerde görev almaya, hastalar aynı keza özel hastanelerde tedavi olmaya başladı. Özellikle yüksek tutarı olan kimi ilaç gruplarında yaşanan rant kavgası sonucu hastalar mağdur olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu da zarara uğratılmaktadır. Balcalı Hastanesine odamızın Danışma ve İlaç Temin Bürosu kurulması halinde, Onkoloji ilaçları dahil olmak üzere yatan hasta reçeteleri ve sıkıntı yaşanan tüm ilaçların temini büromuz aracılığı ile sağlanacağından tüm bunları engellemek mümkün olacaktır."

TAŞOVA: HASTALAR DOLANDIRILMAYACAK
ADEO yönetiminin talebini yerinde ve doğru bulduklarını belirten Balcalı Hastanesi Başhekimi Yeşim Taşova ise Adana Eczacı Odası İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir