Güzellik Merkezinde 'Epilasyon' skandalı

Kol ve bacaklarında ciddi yanıklar oluşan Zeynep Çatalbaş epilasyon merkezinden şikâyetçi oldu.

26 Mayıs 2017 Cuma 10:57
Güzellik Merkezinde 'Epilasyon' skandalı

Kol ve bacaklarında ciddi yanıklar oluşan Zeynep Çatalbaş epilasyon merkezinden şikâyetçi oldu.

Adana'da Merve Keleş isimli sağlık çalışanının kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaför Soner G. tarafından mağdur edilmesinin ardından benzer bir olayın bu kez de bir sağlık kuruluşunda 'doktor kimliği altında faaliyet gösteren bir güzellik merkezinde' yaşandığı öne sürüldü.


İddiaya göre olay şöyle gelişti:

Karataş'ta ikamet eden Zeynep Çatalbaş isimli ev hanımı Adana'daki bir güzellik merkezine giderek kol ve bacaklarına laser epilasyon yaptırmak istedi. 8 seans üzerine anlaşan Zeynep Çatalbaş paranın tamamını ödedi.


Edinilen bilgilere göre, Zeynep Çatalbaş'ın laser epilasyon uygulamasına güzellik merkezinin sahibi ve sorumlu müdürü doktorlar katılmadı.

Danıştay'ın 2014'te lazer epilasyon işlemlerinin güzellik uzmanları tarafından yapılmasını yasaklayıp sadece hekimlerce yapılmasına ilişkin kararına rağmen Zeynep Çatalbaş ile uygulama süresi boyunca tıbbi statüsü olmayan elemanlar ilgilendi.


İddiaya göre, Zeynep Çatalbaş'ın 3. seansta kol ve bacaklarında yanık görüntüleri başladı. Genç kadının güzellik merkezi yöneticilerine yaptığı şikayet ise, 'normaldir geçer' denilerek geçiştirildi.

Sızılarının artması üzerine Karataş Devlet Hastanesinin acil servisine götürülen Zeynep Çatalbaş'a 'yanık teşhisi' konuldu.

Zeynep Çatalbaş'ın eşi Behiç Çatalbaş güzellik merkezi sorumluları hakkında yargı sürecini başlatacaklarını söyledi.

Yapılan bir araştırmaya göre, Danıştay'ın kararına rağmen Adana'da faaliyet gösteren güzellik merkezlerinin çoğunda bu yöndeki yönetmelik hükümlerine uyulmadığı kaydedildi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir