Kan bağışında rekor kırdılar

TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bu yıl kendi rekorlarını kırarak 422 ünite kan topladı.

23 Aralık 2016 Cuma 11:17
Kan bağışında rekor kırdılar

Türk Kızılayı'nın Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü 'Geleceğin Kan Bağışçılarının Temini Projesi' kapsamında geçtiğimiz yıl düzenledikleri kampanya ile 399 ünite kan toplayan TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bu yıl kendi rekorlarını kırarak 422 ünite kan topladı.

Türkiye'nin ihtiyacı olan kanın tamamının güvenli ve sürekli bağışçılardan karşılanması amacıyla yürütülen kampanyaya Adana'daki okulların desteği sürüyor. Öğrencilerin kan bağışı konusunda eğitilmesini, bu yolla velilere de ulaşılmasını hedefleyen proje çerçevesinde her geçen gün yeni bir çalışmaya imza atan Türk Kızılayı Adana Şubesi, TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi ile birlikte kan bağışı etkinliği düzenledi. Okul Müdürü Ahmet Özer Şahin koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

EĞİTİMLER KAN BAĞIŞINI ARTIRIYOR
TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Özer Şahin, öğrencilerin kan bağışı konusunu sahiplenip, büyük bir duyarlılıkla bunun önemini ailelerine aktararak, bağışta bulunmalarını sağlamalarının çok anlamlı olduğunu söyledi.

Etkinlik sonunda Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Özer Şahin'e desteklerinden dolayı teşekkür belgesi verdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir