Kızılay'dan kan bağışı çağrısı

TÜRK Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı herkesi bağış yapmaya davet etti.

27 Haziran 2017 Salı 10:56
Kızılay'dan kan bağışı çağrısı

TÜRK Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, yaz aylarında kan bağışının azaldığını belirterek stokların eksilmemesi için herkesi bağış yapmaya davet etti.

Türkiye'nin yıllık 2.8 milyon ünite kan ihtiyacı bulunduğunu aktaran Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kurum olarak 2.5 milyon ünite kan temin ettiklerini ve ihtiyacın yüzde 90'ından fazlasını karşıladıklarını anlattı.

2018'de tüm ülkenin kan ihtiyacının karşılanmasının hedeflendiğini aktaran Saygılı şunları kaydetti:
"Yaz aylarında insanlarımızın bağış oranı azalıyor ama hastanedeki ihtiyaçlar eksilmiyor. Dolayısıyla yaz aylarında da vatandaşlarımız Kızılay noktalarını ziyaret etmeyi unutmamalılar ve kan bağışı yapmalılar."

"Biz de kan stoklarımızın eksilmemesi için çalışıyoruz. Kan sürekli bir ihtiyaçtır. Ya senin yakının ya benim yakınım, ya da senin kardeşin veya benim kardeşim, bir şekilde hastanede kan bekliyor oluyor. Kan bağışçı kardeşlerimiz yılın her döneminde olduğu gibi bu süreçte de kan bağışı yapmalılar ki, hastanede şifa bekleyenlere ulaşmış olalım."

"Akşam eve gittiğimizde 'Bugün ne yaptın' diye sorulduğunda, 'Tanımadığım biri için kan bağışladım ve kan kardeşi oldum' denilmesi çok önemli bir durum."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir