“Adana'da Yıl Boyunca Yüzülecek“

TÜRKİYE Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan 100'üncü Yıl Açık Yüzme Havuzu'nun üzerinin şişme balonla kapatılarak, Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporunun gerçekleştirilmesini sağlayacaklarını söyledi.

01 Nisan 2016 Cuma 11:02
“Adana'da Yıl Boyunca Yüzülecek“
TÜRKİYE Yüzme Federasyonu (TYF) Başkanı Ahmet Bozdoğan 100'üncü Yıl Açık Yüzme Havuzu'nun üzerinin şişme balonla kapatılarak, Adana'da 12 ay boyunca yüzme sporunun gerçekleştirilmesini sağlayacaklarını söyledi.

Adana'da Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularının çalışmaları hakkında bilgiler alan Bozdoğan, memleketine pozitif ayrımcılık yaptığını, öncelikle Adana'nın TOHM projesi kapsamına alınmasını sağladığını ve deneyimli antrenör Alman Martin Grabowski'yi Adana'ya gönderdiğini söyledi.

'100. YIL YÜZME HAVUZUNUN ÜZERİ KAPATILACAK'

Adana'da 12 ay antrenman ve müsabakaların yapılmasını sağlayacaklarını anlatan Bozdoğan, şunları söyledi: "100'üncü Yıl Açık Yüzme Havuzu'nun ısıtılmasını sağlayacağız. Ayrıca, üzerini de şişme balonla kapatarak 12 ay antrenman ve müsabaka yapılmasını zemin hazırlayacağız. Bunlarla ilgili ödenekleri yakından takip ediyorum. Adana TOHM sporcuları arasından mutlaka 2020 Olimpiyat Oyunlarına sporcu göndermeliyiz. Ayrıca, eski dönemlerde olduğu gibi, yüzme ve sutopunun yanı sıra tramplen ve kule atlama konusunda da Adana'yı merkez yapmayı hedefliyoruz. Türkiye'de Ankara, Trabzon, Bursa ve Kayseri'nin yanı sıra Adana'nın da TOHM olmasını sağladık. Çünkü Adana'da yüzme ve sutopu konusunda her dönemde iyi bir potansiyel var. Bizler yüzdüğü dönemlerde hem yüzme de hem de sutopunda milli takımın yarası Adanalı olurdu. Günümüzde neden aynı başarıyı yakalamayalım?"

Bozdoğan, Adana TOHM Başantrenörü Martin Grabowiski'nin isteği üzerine uygun dönemlerde TOHM sporcularını Erzurum'da yükselti kampına göndereceklerini sözlerine ekledi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir