'Botaşspor'un tesis gerekçesi spekülasyon'

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, Botaşspor'un Ankara'ya taşınma kararını değerlendirdi.

06 Haziran 2017 Salı 07:14
'Botaşspor'un tesis gerekçesi spekülasyon'
DOĞU Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Botaşspor'un Ankara'ya taşınacak olmasının Adana açısından bir talihsizlik olduğunu açıkladı.

Adanalı sporseverlerin bu karar karşısında şaşkınlık yaşadığına dikkat çeken Başkan Soner Çetin, "Botaşspor'a, kapalı spor salonu yapması için 10 dönümlük alan tahsis ettik. Meclis kararıyla 12 Aralık 2016'da kesinleşen bu karara rağmen, Botaşspor'un tesisi olmadığı için Adana'dan gitmek istediği sözleri tamamen spekülasyondan ibarettir" dedi.

Botaşspor'un Adana'nın takımı olduğunu ve tüm Adana takımlarına sahip çıktığı gibi, Botaşspor için de, yer tahsisi gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Çetin, şöyle konuştu "Adana sporu için bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Belediyeevleri mahallesinde 7014 ada 9 parseldeki 10 dönümlük alanını spor alanına dönüştürerek Botaşspor Kulübü'ne tahsis için imar uygulamasını gerçekleştirdik. Bu konuda, gerek belediyemiz, gerekse Büyükşehir Belediye meclis üyelerinin desteği ile imar uygulaması gerçekleştirilmiştir. Bizim bu samimi girişim ve uygulamamıza rağmen kamuoyunda, tesisi olmadığı için gidiyor iddiaları bizi ve karara oy veren meclis üyelerimizi üzmüştür. Botaşspor Adana'da kalmaya karar verdiğinde, bu 10 dönümlük alanı kendilerine tahsis edeceğimizi yineliyor ve gönlümüzün Botaşspor'un Adana takımı olarak sahalarda mücadele etmesini arzuluyoruz."

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir