E-GAZETE

› Ajans Haberleri

› Bedava Film İzle

› Canlı Müzik

› Canlı TV

› ÇİGDER Haber Siteleri

› Ehliyet Sınav Sonuçları

› Gazete Oku

› Lig TV

› Nöbetçi Eczaneler

› Online Hastane Randevu

› Oto Alım Satımı

› Resmi Daireler

› Resmi İhale İlanları

› Şans Oyunları

› Video Müzik Klibi

Rabia Sembolü Mason İşareti mi?

Mısır'daki katliamın mağduru olan İhvan hareketinin yaptığı R4BİA işareti ne manaya geliyor? İşaret Masonik bir sembol mü?

15 Eylül 2013 Pazar 17:45
ADANA HABER - Türkiye'de Mısır darbesinin ardında İsrail var iddiaları konuşulurken Rabia işaretinin Masonik bir sembol olduğu iddiası şaşırtıcı olmayan bir adresten, Aydınlık yazarı Erden Erdem'den geldi.

Erdem'in iddiasına göre İhvan hareketenin yaptığı bu işareti Masonlar gizli selamlaşmalarında kullanıyorlar. Bu işaret aynı zamanda Sümerler'de karanlık ruhların sembolü olarak kullanılmış. İşte Erdem'in iddiaları;

RABİA NE DEMEK?

"Arapçada rabia, 'dört demektir. Dört ve dördüncü.'
Ortadoğu sembolizminde, çok eskilere dayanan Rabia işareti, pagan geleneğinde kullanılmıştır. Yaratılışın 4 enerjisinin (açık olan 4 parmak) düşmüş enerjiye (kapalı baş parmak) biat edişini sembolize eden bu harekete 'Car'i-yek' de denir.

CARİYE KELİMESİ BURDAN GELİYOR

Car'i, dört köleyi simgelerken, 'yek' esir edene işaret eder. Tavla oyununu oynayanlar bu kavramı bilirler. Car'i-yek, 4-1 zarının karşılığıdır.
Arapçadaki cariye kelimesi buradan gelir.
Tek sahibe hizmet eden köle (cariye), bu kavramın anlamıdır.

SÜMERLERDE KARANLIK RUHLARIN İŞARETİ

Bu sembolü eski sümer tabletlerinde ki karanlık ruhlarda görebilirsiniz. Asurlardan Sümerlere kadar, karanlık ruhları temsil eden, savaşılması gereken ruhları simgeleyen heykellerde ki hemen hemen bütün "el figürlerinde" bu işaret vardır.

MASONİK SEMBOL

Masonlarda 4 parmağın açık bırakılması ve baş parmağın içe doğru bükülmesi ile birlikte, elin kalp hizasında ceketi "baş parmakla, açık parmaklar arasına" almak sureti ile bu hareket yapılır. Mason tokalaşmalarında, 4 parmak dik iken, baş parmak kıvrık ve içe doğrudur. Tamamen, "Rabia işareti şeklindedir."

Hatta bir mason, karşısındaki kişinin mason olduğunu bu özel iletişim yöntemi sayesinde anlar. Baş parmak, karşıdaki kişinin baş parmağı ile işaret parmağı arasındaki deriyi sıkıyor ise, kişinin mason olduğu kanısına varılır."


Yükleniyor...

sanalbasin.com üyesidir