google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828

2021'in özetini çıkarayım size;

İnsanların bir birini dolandırması, daha çok para hırsı, kolay yoldan para kazanma isteği, insanları enayi yerine koyma çabası; işte bunların hepsine yaşam diyoruz.

Bu yılın özeti diyoruz. Nasıl bir yaşamaksa artık, kuzu kurda emanet.. İnsanlar yatırım adı altında, kumar batağında. Bunun için kumarhaneye gitmesine gerek yok. Borsa işleri vs..

Bunlar da kumar, ya kazanıyorsun ya da kaybediyorsun.

Kaybedenler arasında tek güvencesi olan evini satıp dolara yatıranlar da var..

Yetinmeyi bilmek gerek! Kan emek aldığın şeyleri bir gecede kaybetmek, insan olanın kendisine yapılmış en büyük hakarettir.

Zaten hayat yeterince karmaşık, giderek berbat bir hal alırken neden çıkmazlara sürüklüyosun kendini?

Kumarın adı yatırım olmuş. Bu da yeni taktik! Sosyal içiciyim gibi birşey. Aslında kendini temize çıkartmak, ya da "ben çok bişey oynamıyorum, atıyordum üç beş kuruş, işte eğleniyorum" dercesine..

Aslında acı çekiyosun haberin yok. Kalbini yoruyorsun, beynini yoruyorsun. İnsanlar borsada boğulmuş bir  durumda. Aklı fikri bedeni ailesi eşi dostu hep o bilançoda!

2Yükseldi mi, düştü mü, satayım mı, alayım mı."

Hayatı zorlaştırmayın, zaten yeterince zor. Elinizdekilerle yetinin, yoksa yanınızdakilerden olursunuz. Kolay yoldan para kazanmak diye birşey yok. Er ya da geç elinde patlar o üç beş kuruş kazandıkların.

"Alkol var mı, yok ya! öyle sosyal içiciyim", "kumar var mı haşaaaa, asla kumarhaneye gitmedim."

Borsa, küçük küçük minik minik (evini sattın ama)onu da kaybettin en önemlisi de yuvanda yıkildı belki... Yazık çok yazık!

İşinizi, ekmeğinizi kovalayın. Akıl sağlığınızı bu tarz şeylerle bozmayın. bu yaşam, bu kolaycılık sizi intiharın eşiğine getirir..

Kamyon yazısı okumuştum, yeni yıla yeni girmiştik. "Bu yılda bize gülmek haram" yazmiş, "adama bak yılı yaşamadan isyanlarda demiştim" o adamı şimdi çok iyi anlıyorum öngörüsüne sağlık.

2022 önce sağlıkla, sonra huzurla gelsin. Ortalık sakinleşsin, dinginlik olsun. Bitik ekonomimiz, bitik adaletimiz, bitik sadakatimiz umarım daha iyiye gider..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0