banner610
banner805

ABB'den Azerbaycan’a destek

12 Ekim 2020 Pazartesi 15:38
ABB'den Azerbaycan’a destek

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde iki meclis üyesi Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a yaptığı saldırıyı karşı konuşması alkışlanırken Başkan Zeydan Karalar, “Bütün meclisimiz adına konuşma yaptınız. Teşekkür ederim” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Zeydan Karalar, katipler Sevil Can ve Rafet Avan tarafından açıldı. Gündeme bir madde eklenmesinden sonra gündem dışı konuşan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a yaptığı saldırıya değinerek, “Azerbaycan’a yapılan saldırı Türk Milletine yapılmıştır. İnşallah kazanan Karabağ, Azerbaycan olacaktır” dedi.

Demirdağ’ın konuşması meclis üyeleri tarafından alkışlandı.

Karalar ise, “Bütün meclisimiz adına konuşma yaptınız. Teşekkür ederim” dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek de Azerbaycan’a yapılan saldırı konusunda konuşarak, Azerbaycan’a bağlı Karabağ’ın 30 yıldır işgal altında olduğunu belirterek, ”Bu zulüm inşallah bitecektir. Dünyada 206 devlet var. Azerbaycan’ı sadece Hindistan, Pakistan ve Türkiye tanımıştır” dedi.

Yüreğir’in görüntüsünün bir harabe şeklinde olduğunu ifade eden Mercimek, “Yüreğir’in çok iyi bir belediye başkanı var. Yüreğirli olan bir de büyükşehir belediye başkanı var. Bu iki güç birleşerek Yüreğir’e parmak basmalıdır” dedi.

Daha sonra gündemlere geçildi. Toplam 47 maddeden oluşan gündemden biri komisyon raporuydu. Rapor, komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edilirken, 19 madde ise teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına yarın saat 13.00’te devam edecek.

Son Güncelleme: 13.10.2020 05:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0