banner815

ABD açık hava cezaevine çevirdi

ABD'nin Adana Konsolosluğunca beton bariyerlerden duvar örülmesi şikayete yol açtı.

10 Haziran 2016 Cuma 08:42
ABD açık hava cezaevine çevirdi
banner812
ABD'nin Adana Konsolosluğu çevresine daha iyi korumak için beton bariyerlerden duvar örülmesi işyerlerinin şikayetlerine yol açtı. Konsolosluk ise "Bu tip önlemleri almak zorundayız" diye açıklama yaptı.

D -400 karayolu üzerinde İncirlik Üssü'ne 3 kilometre uzaklıkta bulunan konsolosluk binasının ön cephesi kurşun geçirmez beton bloklarla çevrilirken, karayoluna paralel yan yola da çıkıldı. Bu uygulama özellikle yanındaki bir otomobil showroomunun giriş-çıkışını engelledi. Firma yetkilileri Valilik ve Belediye'den şikayetlerine bir karşılık bulamadıklarını belirterek, dava açacaklarını söyledi.

Çevredeki iş yeri sahipleri 3.5 metre yükseklikte beton bariyerlerin gelmeye devam ettiğini ve yol bağlantılarının kapandığını belirterek, 'Burayı açıkhava hapishanesine çevirdiler' diyerek bariyerleri taşıyan TIR'lara engel olmaya başladı. 

"BELEDİYE İLE ORTAK KARAR"
Bu arada ABD Konsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, terör ortamına değinilerek şöyle denildi: "Bu proje Belediye ve Konsolosluk tarafından ortak olarak planlanmıştır. İçinde yaşadığımız dünyanın talihsiz bir gerçeğidir ki, biz hem Amerikalılar hem de Türkler terörizm tehdidiyle karşılaşmamak ve sonuç olarak bu tip önlemler almak zorundayız."
Son Güncelleme: 16.06.2016 08:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0