banner610
banner805

Adana Şoförler Odası Başkanlığına 'Taksici' aday

Taksici Murat Erkoç Adana Şoförler Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

20 Temmuz 2017 Perşembe 21:59
Adana Şoförler Odası Başkanlığına 'Taksici' aday
Efsanevi başkan Kazım Barışık'ın 16 yıl boyunca makam şoförlüğünü yapan Murat Erkoç, Adana Şoförler Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Erkoç, bugüne kadar yapılmayanları yapmaya, şoför esnafı adına çözümler üretmeye kararlı olduğunu açıkladı.

KAMYONCU BABANIN TAKSİCİ OĞLU
1968 Adana doğumlu, Gazipaşa'da oturan bir Adana çocuğu olan Murat Erkoç, babasının kamyonculuk yapması nedeni ile küçük yaşlardan itibaren direksiyonla tanışmış. Bu mesleğin sevedalısı olduğunu kaydeden Erkoç, bilgi ve beceri dağarcığını günden güne geliştirerek eğitimini kendi imkanları ile olgunlaştırmış. 

Babası kamyoncu, kendisi de taksici olunca şoför esnafının sorunlarını masa başında değil, bizzat görerek ve yaşayarak ezberlemiş. Mesleki saygısından taviz vermeyen Murat Erkoç, gravatını sadece izin günlerinde çıkarttığını söylüyor.

MAKAM ŞOFÖRÜ İKEN RAKİBİ OLDU
Adana Şoförler Odası Başkanı Merhum Kazım Barışık'ın bir dönem karşısına çıkan Murat Erkoç, o dönemde Barışık'ın ezici delege hakimiyetine rağmen, 70 oy farkı ile seçimi kaybetmiş. 

Şimdilerde, Murat Erkoç, ekmeğini Adana'dan kazanan, taksici, kamyoncu, kamyonetçi ve nakliyatçı esnafın sorunlarının çözümü adına, her yönüyle çileli olan bu meslek grubunun başkan adayı olmaya hazır olduğunu belirtiyor.

"MEVCUT YÖNETİM YETERSİZ"
Görevdeki yönetimin mesleki sorunları çözmede yetersiz olduğunun anlaşıldığını sözlerine ekleyen Erkoç, "Bütün illerde taksi plakası değer kazanarak esnafın yüzünü güldürürken, Adana'da aynı ilgiyi görmemesi düşündürücü olmalı" diye konuşuyor.

"SORUNLARI ÇÖZMEYE TALİBİM"
Murat Erkoç, daha sonra şu görüşlere yer verdi.
"Bu Adanalı taksicinin kaderi olmamalı. Adana'da 3058 taksi var, bunun 1200'ü çalışıyor. Nedeni belli; taksiciler para kazanamadığı için bu işi yapmak istemiyor. Taksi duraklarında komisyonlar çok yüksek. İnsanlar taksiye binmeye özendirilmiyor. Bir yanda vatandaşlar binecek taksi bulamıyor, diğer yanda benim esnafım yüzünü güldürebilecek bir iş yapamıyor. Böyle bir organizasyon düzensizliği var. Oysa ki, herkes taksiye binebilmeli, taksici esnafı da alınteri döktüğü bu işten para kazanabilmeli.  Ben bu işin nasıl çözümlenebileceğini detaylarına kadar biliyorum, altyapıya hakimim. Kendime güveniyorum. Esnaf kardeşlerim yeterli desteği verirse yaptıkları işten maddi manevi keyif alacaklarını garanti edebilirim."
Son Güncelleme: 02.08.2017 01:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0