google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

Adana'daki Fetö artıkları- Milli Eğitim- Maske3G

Fetö'nün ruhunun Milli Eğitim koridorlarında dolaştığı iddiası kurum çalışanlarının dilinde.

04 Mayıs 2017 Perşembe 01:52
Adana'daki Fetö artıkları- Milli Eğitim- Maske3G
Fetö'nün ruhunun Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü koridorlarında dolaştığı iddiası kurum çalışanlarının dilinde.

Buna gerekçe olarak Fetö'cü öğretmen ve diğer çalışanların derdest edilmesine rağmen, tepelerdeki bazılarına bunca zaman dokunulmamış olması gösteriliyor.

Bugüne kadar sadece üst düzey 2 yetkili hakkında işlem yapıldığına işaret edenler, "koca idarede çıka çıka iki fetöcünün çıktığına, geride kalan 'bilinen' bazılarının 'sütten çıkmış ak kaşık olduğuna' kim inanır" diye konuşuyorlar.
. . .

Gelelim Yüreğir Milli Eğitim'e..

Yüreğir'de büyük haksızlık yapıldığı iddiasını dile getirirsek yanlış olmaz.

İlçe Müdürü Mehmet Kılınç'ın Fetö listesini hazırlarken, 'kraldan çok kralcılık' yaptığını savunanlar, 'vur deyince öldürdü' yorumunu yapıyorlar.

Konuyu açalım;
Valilik ve silsile yolu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, genelge çıkararak Fetö'den kapatılan Aktif Sen'e, 1 Ocak 2014 tarihi sonrası kayıt olanların listesini istiyor.

Seyhan, Çukurova, Karaisalı, Sarıçam ve diğer bazı ilçeler '1 Ocak 2014 ve sonrası' ile uyumlu olanların isimlerini teslim ediyorlar.
Yüreğir ise, bu tarihten çok daha önce; sendikanın kuruluşunda kayıt yaptıran ve bir çoğu da kısa süre sonra istifa ederek başka sendikalara geçen eğitimcileri hedef tahtasına oturtuyor.

Bunlardan bazısı okul müdürü. Birçoğunun sicili başarılarla dolu. Fetöcülükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, Adana kamuoyunun sitayişle bahsettiği idareciler.

Haksızlığa uğrayan bu insanlar aylarca açığa alınıp eksik maaşa talim ettiriliyor. Bir süre sonra 'iftira gibi bir hataya' kurban gittikleri ortaya çıkıyor, ancak bu kez de müdür olarak görev yaptıkları okullara öğretmen olarak dönmelerine izin veriliyor.

Yüreğir 
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç'ın yaptığı hata listedeki bazı isimlerin ilçe dışına tayin edilmeleri ile son buldu. Bir başka ifade ile, Yüreğir'den kaçabilenler, 'sakıncalı' ilan edildikleri listeden kurtulmayı başarabildiler. Bu şekilde onlarca eğitimcinin olduğu söyleniyor.

Mağduriyetlere tanık olan Memursen ve Eğitim Bir Sen İl Başkanı Mehmet Sezer'in devreye girmesi bile işin rengini değiştirmedi. İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ın Sezer'i dinleyip, hak verdiği ancak, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a tercümanlık yapmaya cesaret edecek bir babayiğitin bulunamadığı ifade ediliyor.

. . .

'ÇAY VE İBRAHİM DOĞAN, KANKA OLDULAR'
Makamında Fetö kanıtı suç delilleri ele geçirildiği iddiası ile tutuklanan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın yanısıra, ikametgâhında Fetullah Gülen kasedi başta olmak üzere F serisi 1 dolar bulunduğu bildirilen İbrahim Doğan tahliye edildi. 

Duruşmada en ilginç ifade İbrahim Doğan'dan geldi. Cezaevi günlerinde Çay ile dostluk kurup kanka olduğu söylenen Doğan, 'kefil olurcasına', Çay'ın Fetö ile ilişkisinin bulunmadığını söyledi. 
. . .

FETÖ DAVALARI SULANIYOR MU?
Twitter'da fenomen haline gelen Maske3G isimli kullanıcı her paylaşımında birbirinden çarpıcı noktalara işaret ediyor. Bunlardan belki de en dikkat çekici olanı, "Fetö mensupları birer ikişer değil, beşer onar tahliye ediliyor. Yargı mekanizmasında kontrol kimde? 15 Temmuz süreci ne çabuk unutuldu" yorumu oldu. Kıssadan hisse..
Son Güncelleme: 17.05.2017 10:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0