banner776

Soner Çetin Sadece Destek Olacak

CHP’nin il kongresi öncesinde adaylar arasında adı geçen Avukat Soner Çetin böyle bir düşüncesi olmadığını söyledi.

17 Mayıs 2012 Perşembe 23:35
Soner Çetin Sadece Destek Olacak

CHP eski Parti Meclisi Üyesi Çetin, “Bizi bu göreve layık gören ve yakıştıranlara teşekkür ediyorum. Ben aday olmayı düşünmüyorum. Öncelikli hedefimiz yerel yönetimlerdir. Bu konuda hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerini ilk seçimde kazanılması için yeni seçilecek il örgütüne de büyük görevler düşeceğini vurgulayan Soner Çetin, “Belediyeleri kazanmadığımız sürece Adana düzlüğe çıkmaz. Bu nedenle öncelikli hedefimiz yerel iktidar” diye konuştu.

İşsizliğin ve yoksulluğun her geçen gün biraz daha büyüdüğü, kapanan işyerlerine yenilerinin eklendiği, komşu ülkelerle ilişkilerin bozulup savaş çığırtkanlığı yapıldığı bir süreçte ülkenin her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı olduğunu belirten Soner Çetin, şöyle devam etti:

“Ülkemizin CHP’ye ihtiyacı olduğu gibi şüphesiz Adana’nın da CHP’ye büyük ihtiyacı var. Adana, işsizliğin ve yoksulluğun kentidir. Adana’da göç yaraları sarılamamıştır.
Tarımı can çekişen, ticareti duran, sanayisi çökme aşamasına gelen, kamu yatırımlarından en az payı alan, kamu kurum ve kuruluşları kentin dışına taşınan ve teşvikte hüsrana uğrayan Adana, bu yaşananları hak etmiyor. Adana’nın layık olduğu yere gelmesi için öncelikle belediyeleri kazanmamız gerekmektedir. Bu noktada biz mücadelemizi sürdüreceğiz."

Çetin, daha sonra, "Bizi il başkanlığına layık gören, bize bu görevi yakıştıran tüm partililere, dostlara teşekkür ediyorum. Aday değilim. Böyle bir düşüncem yok. İl örgütüne seçilecek olan başkan ve yönetim kurulunun da arkasında olacağız" dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671