banner776

Adana Valisinin Fuhuş Tepkisi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş kentteki otel yatırımlarını gerekçe göstererek Adana'da fuhuşun patladığını öne süren ve kamuoyunu yönlendirmeye çalışan dar zihniyetli insanlara karşı iş dünyasının da sesini yükseltmesi çağrısında bulundu.

18 Mayıs 2012 Cuma 00:01
Adana Valisinin Fuhuş Tepkisi

Adana'da 2011 yılında düzenli ve en yüksek prim ödeyen ilk 10 firmaya, düzenlenen törenle ödül verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürlüğü'nce Sosyal Güvenlik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Mavi Sürmeli Oteli'nde organize edilen ödül töreninde konuşan Vali Coş, kentte yatırım yaparak istihdam alanları oluşturan herkesin yanında olduklarını ifade ederek, "Adana'da istihdamı arttırmamız, bunu yaparken de kentimizi geliştirmemiz gerekiyor" dedi. Adana'da büyük bir organizasyon gerçekleştirildiği zaman 'barınma' anlamında ciddi bir sorun yaşandığını, mevcut otellerin yatak kapasitesinin yeterli olmadığını vurgulayan Coş, kentin farklı noktalarında devam eden yeni otel yatırımlarını bu anlamda önemsediklerini dile getirdi.

"YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYENLERİN KARŞISINDA DURULMALI"

Hüseyin Avni Coş, "Bu anlamdaki mevcut ihtiyacın karşılanması, Adana'nın 'bölgesel bir merkez' olması noktasında güçlü bir altyapı oluşturuyor. Ne yazık ki, istihdam kaynağı olan ve aynı zamanda da 'bölgesel merkez' olma konumumuzu güçlendirecek olan bu yeni turistik tesislerin inşaatlarının önemini algılayamayan, bunlara Kulp takmaya çalışanlar var. Kem söz, sahibine aittir. Burada herkesten özür dileyerek söylüyorum; Adana'da 'fuhuş sektörünün patladığı' iddialarını ortaya atan ve buna gerekçe olarak da yeni otel inşaatlarının çok olmasını gösteren bir takım dar zihniyet ve düşünceli, ileriyi göremeyen insanların da maalesef kamuoyunu yönlendirmeye çalıştığını görüyoruz. Bunlara karşı, iş dünyasının da sesini yükseltmesi gerektiğini, istihdamı ve yeni yatırımların önünü kesmeye çalışan her kim olursa olsun, onların karşısında tek vücut olarak durmalı ve buna geçit vermemeli" ifadesini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • mehmet çeviş 7 yıl önce yorumlandı

    evet ne yazıkkı bazı oteller bu iş için kullanıyor

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671