banner776

Kamu Çalışanları Gücünü Gösterdi

Türkiye Kamu- Sen, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Birleşik Kamu- İş dönem sözcüleri, İnönü Parkında toplanarak 23 Mayıs'ta memurları iş bırakacaklarını açıkladılar.

23 Mayıs 2012 Çarşamba 10:26
Kamu Çalışanları Gücünü Gösterdi

Türkiye Kamu-Sen, KESK ve Birleşik Kamu-İş sendikaları ortak hareket ettiklerine dair İsmet İnönü parkında yapmış oldukları basın açıklamasında ilk sözü alan Türkiye Kamu-Sen İl temsilcisi dönem sözcüsü Kamil Köse, “Bugün Türkiye’de bir ilk olanı yaşıyoruz, Kamu çalışanları konfederasyonları olarak 23 Mayıs'ta yapacağımız eylemimizi duyurmak için buradayız” diye söyledi.

YAPILACAK TÜM SINAVLARA GİRMEYECEĞİZ
Konuşmasına devam eden Köse, “23 Mayıs 2012 tarihinde yapacağımız eylemde halkımızı mağdur etmeyeceğiz, Ekmeğimiz için meydanlardayız, Bizi sokaklara çıkmaya zorlayanlar utansın. Gereken yapılmadığı takdirde YÖK, Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı tüm sınavlarda biz öğretmenler olarak görev almayacağız” diye belirttikten sonra Son dakika haberi olarak ne olduysa ani bir manevra ile cıvık cıvık yalakalık yapan Memur-Sen’de iş bırakacakmış sahi bunların başına taş mı düştü" diye eleştirdi.

AKP’YE MEYDANLARDA HESAP SORACAĞIZ
Daha sonra açıklama yapan KESK dönem sözcüsü Eğitim-Sen Şube Başkanı Kamuran Karaca, Vergi dilimi ve emeklilerin sorunlarından bahsettikten sonra yaptığı açıklamada “30 Nisan 2012 tarihinde başlayan toplu sözleşme aslında toplu görüşmeydi, 22 gündür kamu çalışanlarıyla alay edildi, Bunun vebali Memur-Sen’dir. Bundan dolayı yarın iş bırakıyoruz, AKP’ye meydanlarda hesap soracağız” diye belirtti.

ONURLU BİR EYLEM DURUŞU ORTAYA KOYACAĞIZ
Birleşik Kamu -İş dönem sözcüsü Eğitim-İş Şube Başkanı İsa Kayadan, "bu eylem aslında maddi bir eylem değildir. Asıl Kamu emekçilerinin halkın gözü önünde gözden düşürülmeye çalışılıyor, bundan dolayı eylemlerinin onurlu ve omurgalı bir eylem duruşu olacaktır" dedi.

EYLEM BAŞLAYACAK SAAT 11.DE
23 Mayıs 2012 tarihinde Konfederasyonlara bağlı sendikaların önünde saat 10.00'da  kamu çalışanları ve emekliler toplanıp Saat 11.00’de ismet İnönü Parkında bir araya gelip yürüyüş düzeni ile Eski Müze kaVşağından 5 Ocak meydanına, oradan Çakmak caddesi üzerinden yeniden İsmet İnönü parkına gelip basın açıklaması yapacaklar.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671