banner776

Ekonominin Patronları Adana'ya Geliyor

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Ali Gizer vergi rekortmeni başarılı ihracatçılar ve yüksek tescil yaptıran firmalar için düzenlenecek törene Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılacağını söyledi.

18 Mayıs 2012 Cuma 09:47
Ekonominin Patronları Adana'ya Geliyor

Gizer, ödül töreninin ardından düzenlenecek 'Yeni Teşvik Sistemi Bilgilendirme Toplantısı'nda ise Bakan Çağlayan'ın konu hakkında kapsamlı bir sunum yapacağını kaydetti.

Ülkemizin en temel sorunlarından birinin gelir dengesizliği ve sosyal adaletin sağlanamaması olduğunu aktaran Gizer, bu iki unsurun toplumun tüm katmanlarını yakından ilgilendirdiğini aktardı.

Bu soruna vergi açısından bakıldığında dengesizliğin daha büyük boyutlarda olduğunu anlatan Gizer, "Verginin mutlaka tabana yayılması gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Bunun çözüm yolu da herkesin çok iyi bildiği kayıt dışı ekonominin önlenmesinden geçiyor. Bu yöndeki sıkıntıların bir başka boyutu ise vergi takibi ve baskısından bunalan büyük firmaların soluğu büyük kentlerde almaları. Bu anlamda iş dünyası olarak verginin adil dağılımı ve tabana yayılması kayıt dışı ve haksız rekabetin önlenmesi konusunda daha etkin çalışmalar yürütülmesini bekliyoruz" dedi.

Yaşanan bazı olumsuzluklara karşın ekonominin her geçen gün iyiye gitmesinin iş dünyasının daha rahat nefes almasını sağladığını belirten ATO Başkanı Ali Gizer, "Bu sonuç, doğal olarak toplanan vergilere de olumlu yansıyor. Kriz ortamlarında iş yerini kapatmamak için direnen, çalışanının işine son vermemek için her türlü fedakarlığı gösteren işadamlarımızı motive etmek bizler için çok önemli. Bu bakımdan törenimize bakanlarımız Zafer Çağlayan ve Mehmet Şimşek'in katılacak olmaları Adana iş dünyasına son derece önemli bir moral olacaktır" ifadesini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671