banner776

Yüzme Okulu Kayıtları Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz her yıl düzenlenen yüzme kurslarıyla ilgili kayıtların 11 Haziran 2012 Pazartesi günü başlayacağını söyledi.

05 Haziran 2012 Salı 10:32
Yüzme Okulu Kayıtları Başlıyor

'Çocuklarımız yüzme öğrenecek, analarımızın yüreği yanmayacak' sloganıyla 8 yıl önce başlayan yüzme kurslarında bugüne kadar 125 bin çocuğumuzun yüzme öğrendiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 48 havuzda 20 bin çocuğa yüzme öğretmeyi hedeflediklerini anlattı.

41 yüzme havuzuna ilaveten bu yıl 7 yüzme havuzunun daha devreye girdiğini vurgulayan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Toplam 48 yüzme havuzunda bu yıl 20 bin çocuğumuza yüzme öğretmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kayıtlarla ilgili Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın 457 91 73 - 455 38 31 numaralı telefonlarından bilgi alınabileceğini ifade eden Aldırmaz, çocukların velileriyle beraber 11 Haziran 2012 Pazartesi gününden itibaren 2 adet fotoğrafla Mimar Sinan Amfi Tiyatrosu karşısı ASKİ Şantiyesi içindeki Sağlık Şube Müdürlüğü’ne müracat edeceklerini bildirdi.

Doktorların sağlık kontrolüyle başlayacak başvurularda kriterlere uyan çocukların kesin kayıtlarının yapılacağını vurgulayan Başkan Vekili Aldırmaz, 7-15 yaş grubununa hitabeden kursların ilk döneminin 18 Haziran-5 Temmuz, ikinci döneminin 9 Temmuz-26 Temmuz, üçüncü dönemin 30 Temmuz- 16  Ağustos, dördüncü dönemin ise 27 Ağustos-13 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini anlattı.

Öte yandan, kursiyerler günde bir saat, haftada dört gün olmak üzere üç hafta eğitim görecekler. Terlik, şort, mayo, tişörtleri ücretsiz verilecek olan kursiyerler, resimli yüzme havuzu giriş kartlarıyla kurs süresince belediye otobüslerinden de ücretsiz yararlanabilecekler.

ENGELLİLERE ÖZEL 2 YÜZME HAVUZU...

Yüzme kurslarında engelli gençleri de unutmadıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Seyhan ve Yüreğir’deki 2 yüzme havuzunu engelli gençler için ayırdıklarını kaydetti.

Geçtiğimiz yıl engellilere tahsis edilen 2 yüzme havuzunda 1400 öğrencinin eğitim gördüğünü kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Çocuklarımızı mutlu gördükçe, biz de mutlu oluyoruz. Adana’da engellleri kaldırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Engellilerle engelsizlerin birlikte yaşamasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671