banner805

AK Partili Erol Kahraman Ülke TV'ye Konuk Oldu

Ülke TV Yörünge Programı Editörü Seyfullah Türksoy, Ceyhanlı iş adamı Erol Kahraman ile ülke ekonomisi, Yörük Türkmen kültürü ve genel siyaset üzerine kapsamlı bir söyleşi yaptı.

31 Ocak 2015 Cumartesi 00:07
AK Partili Erol Kahraman Ülke TV'ye Konuk Oldu
"Ekton Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kahraman Adana'nın Ceyhan İlçesine bağlı Sarımazı Beldesinde dünyaya geldi.

Başta konut, lojistik ve enerji olmak üzere 3 dönem yaptığı Sarımazı Belediye Başkanlığı döneminde halkın gönlünde adeta taht kurdu.

Erol Kahraman'ın bugünlere ulaşması kolay olmadı. Çok zor ve sıkıntılı bir çocukluk ve gençlik dönemi yaşadı. Çocukluk yıllarında babasını kaybetti. 10 kardeşi ile beraber hayata tutunmaya çalıştı.

Gençlik yıllarında hem annesinin hem de kardeşlerinin sorumluluğunu üstlenerek çok istediği üniversite eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Sonraki yıllarda yarım kalan üniversite eğitimini tamamlayarak Çukurova Üniversitesi'nden mezun oldu.

Ticarete Sıfır Noktadan Başladı

Küçük bir el arabasında kendi hazırladığı yiyecekleri satarak iş hayatına atılan Erol Kahraman mücadeleci kişiliği sayesinde dişi ile tırnağı ile çalışarak iş hayatında yükselişini sürdürdü.

Önce Toros Gübre'nin müteahhitlik hizmetlerini üstlendi. Ardından tekstil ve konfeksiyon mağazasından, inşaat malzemeleri sektörüne kadar faaliyet alanını genişletti.


Bugün konut ve lojistik sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Erol Kahraman Adana'nın Ceyhan İlçesinde 58 milyon euroluk bir yatırımla Türkiye'nin ilk çevreci enerji yatırımını kurmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yatırım gerek Çukurova bölgesi ve gerekse ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyor.
Ekton Şirketler Grubu Başkanı Erol Kahraman iş hayatındaki başarılı çalışmalarının yanısıra sosyal ve kültürel faaliyetler ile eğitim alanında da pek çok hizmete öncülük ediyor.


Halen çok sayıda öğrencinin eğitimine ciddi katkılar sağlayan Erol Kahraman kendisinin de mensubu olduğu Yörük Türkmen Kültürünün canlandırılması ve gelişmesi için de maddi ve manevi desteğini sürdürüyor.

Aynı zamanda Adana Yörük Türkmen Beyi ve Türkiye Yörük Türkmen Birliği Başkan Yardımcısı sıfatını da taşıyan Erol Kahraman, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da Yörük Türkmen Beyleri ve Türk Dünyası Temsilcileri ile buluşmasında da ön plâna çıkmıştı.

Yörük Türkmenlerin her zaman devletin birliği ve dirliği felsefesine önem verdiğini ve bu kültürü yaşatmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Erol Kahraman bir süre önce Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Osmaniye'deki Türkmen otağında ağırlamanın gururunu yaşadıklarını belirtiyor."

RÖPORTAJIN TAM METNİ İÇİN VİDEOYU TIKLAYIN


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner806

banner776

banner802

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0