banner776

Akay'dan 'Çanakkale zaferi' açıklaması

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Çanakkale zaferi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

17 Mart 2019 Pazar 14:49
Akay'dan 'Çanakkale zaferi' açıklaması
CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, 104 yıl önce Çanakkale’de emperyalizme karşı verilen mücadeleyle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığını kaydetti.

Akay, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Çanakkale'deki vatan savunmasının, bağımsızlık ve özgürlük uğruna dünyada verilen en önemli mücadelelerden biri olduğuna işaret etti.

Çanakkale Zaferi'nin kahramanlıklarla dolu olduğunun altını çizen Akay, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Conkbayırı'nda 57. Alay'a "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" diyerek savaşın seyrini değiştirdiğini hatırlattı.

Akay, "Vatan toprakları için canları pahasına verdiği mücadeleyle Çanakkale'nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösteren farklı etnik kökenden, inançtan ve yaştan kahramanlarımıza minnet borçluyuz. Verdiği kararlarla savaşın seyrini değiştirip yazılan Çanakkale Destanında büyük pay sahibi olan Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve diğer kahraman şehitlerimizi saygıyla, şükranla anıyoruz" dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671