google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

Akay'dan çözüm manifestosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, belediye başkanlığı döneminde yaşama geçireceği projeleri düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

13 Mart 2019 Çarşamba 15:07
Akay'dan çözüm manifestosu
Ekibiyle birlikte Zeydan Karalar’ın bıraktığı yerden görevi devralıp Seyhan’da yaşam kalitesini yükseltecek hizmetleri gerçekleştireceğini belirten Akay, "Seyhan’ı ben değil, biz yöneteceğiz. Seyhan’ı Seyhanlılarla birlikte yöneteceğiz" dedi.

"FARKI AÇIYORUZ"

Miilet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Divan Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında projelerinin bir bölümünü açıkladı. Adaylığı açıklandığı günden itibaren mahalle, sokak sokak, ev ev gezerek halkın nabzını tutmaya çalıştığını dile getiren Akay, "Geldiğimiz noktada, halkımızın güveni ve teveccühüyle hedefe oldukça yaklaşmış olmanın sevincini ve en yakın rakibimizle olan farkın günden güne arttığının bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum" diye konuştu.

"SEYHAN’IN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM"

1 Nisan’dan itibaren Seyhan Belediye Başkanı olarak, Cumhuriyetin kuruluşunda sanayileşme hamlesine öncülük yapan, bereketli toprakları, iklimi, doğası ve tarihiyle Türkiye’nin göz bebeği olan Seyhanı, eski parlak günlerine yeniden kavuşturabilmenin gayretinde olacağını kaydeden Akay, 500 yıldan uzun bir süredir Adana’da yaşayan bir ailenin ferdi olarak Seyhan’ın sorunlarını çok iyi bildiğini aktardı.

"SEYHAN’SIZ BİR ADANA DÜŞÜNÜLEMEZ"

2013 yılında yerel yönetim anlayışıyla ilgili kaleme aldığı ve güncellediği kitabını da basın mensuplarına dağıtan Akay, Seyhan’ın Adana’nın kalbi olduğunu ve Seyhan’sız bir Adana’nın düşünülemeyeceğini vurguladı

"SEYHAN’I HER ALANDA ÜRETEN BİR İLÇE HALİNE GETİRECEĞİZ"

Seyhan’ın sorunlarının çözümünün zor; ancak imkansız olmadığını belirten Akay, bu sorunları çözeceğini vurguladı. 800 bini aşkın nüfusuyla Türkiye’nin 56 ilinden büyük olan Seyhan’ın en önemli sorununun işsizlik ve yoksulluk olduğunu ifade eden Akay, "Bu doğrultuda en büyük hedefimiz, Seyhan’ı her alanda üreten bir ilçe haline getirerek bu probleme çözüm bulmaktır. Üretimi ve dolayısıyla istihdamı teşvik eden bir yönetim anlayışıyla çalışacağız. Belediye Başkanlığım döneminde üreten, istihdam sağlayan herkes başımızın tacı olacaktır" şeklinde konuştu.

"ŞEFFAF, ÇOĞULCU, KATILIMCI VE DEMOKRATİK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İZLEYECEĞİZ"

Açıklığı, şeffaflığı çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini esas alan bir yönetim anlayışı izleyeceklerini aktaran Akay, şöyle devam etti:

“Farklı etnik, kültürel, dini, ekonomik, cinsiyet kökenli insanların bir arada mutlu ve onurlu bir şekilde yaşamasını sağlayabilmek önceliğimiz olacak. Bunun için laiklik, demokrasi, insan hakları, özgürlük, eşitlik gibi kavramlar temelinde birlikte yaşamayı hedeflemek belediyecilik anlayışımızın ana noktasıdır.  Sivil toplum örgütleri, akademik çevreler, sendikalar, iş çevreleri, mahalle temsilcileri, kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar, emekliler, engellilerin de temsil edildiği demokratik bir yapılanmayı Seyhan Belediyemize uygulamanın kesin kararlılığındayız”
Son Güncelleme: 14.03.2019 14:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0