banner815

Alemdar Öztürk, Hüseyin Sözlü ve FETÖ

15 Temmuz gecesi Türkiye'de insanlar tankların önüne ölümü hiçe sayarcasına yatarken Hüseyin Sözlü belli ki, evinde mışıl mışıl uyuyordu.

28 Temmuz 2016 Perşembe 12:49
Alemdar Öztürk, Hüseyin Sözlü ve FETÖ
banner812
15 Temmuz gecesi Türkiye'de insanlar tankların önüne ölümü hiçe sayarcasına yatarken Hüseyin Sözlü belli ki, evinde mışıl mışıl uyuyordu.

Fatma Şahin Gaziantep'te çöp kamyonlarını garnizonun önüne yığarak, tankların halka namlu doğrultmasına engel oldu. Türkiye'nin hemen her yerinde aynı tablo hâkimdi. 

Belediye Başkanları, vatandaşları darbeci Fetö'cülerin kin kusan ellerinden sakınmak için canla başla çalıştılar.

Hüseyin Sözlü bu ara ne yapıyordu?
Adana, "Kurtarılmış Bölge" olarak mı görülmüştü. Ya da işin içinde başka bir niyet mi vardı, bilinmez.

Darbecilerin atama listesinde Adana dışında, Türkiye'nin bir çok iline belediye başkanı atadıkları tespit edildi.

LİSTEDE SÖZLÜ YER ALMADI
Darbeciler İstanbul, Ankara ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri'ne olası ihtilal sonrası görevlendirilmek üzere belediye başkanları atadı.

Adana'da bir dönem görev yapan, Genelkurmay Harekât Başkanı Korgeneral Satı Bahadır Köse'yi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, Hava Kuvvetleri Destek Kıta Komutanı İlhan Karasu'yu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ve 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanı İsmail Yalçın'ı ise Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getireceklerdi.

Uzayıp giden bu listede sadece Adana yoktu. Belli ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü görevden alınmayacaktı. Darbeciler 'Sözlü'den memnun muydu', bu iyi bir haber miydi, kötü müydü, bilemiyorum.

ALEMDAR ÖZTÜRK ve KUMPAS
Fetullahçı Terör Örgütü (FTÖ)'nün gazabına uğrayan onca isim arasında en dikkat çeken isim Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk idi. Alemdar Öztürk'ü AK Partiden ihraç sürecine taşıyan en önemli neden 'Horizon' şirketinin ilçede kapmaya çalıştığı devasa araziye Başkan Öztürk tarafından engel çıkartılması idi.

Alemdar Öztürk, onca kulise, onca baskıya rağmen, halkın malı araziyi FETÖ'cü Horizon şirketine peşkeş çekmeyince bedel ödedi. Sonunda kumpasçıların hedefi oldu.

'İhraç gerekçesi' 
imar rantı iddiası gerçek olsaydı, Başkan Öztürk, Horizon'dan gelen bol sıfırlı teklifi kabul ederdi. Öztürk, ifadesinde belirttiği gibi, 'tüyü bitmemiş yetimin hakkını birilerinin tezgahı gerçekleşsin diye kabul edemezdi" Etmedi de...

Sabah gazetesi Alemdar Öztürk üzerinde tezgahlanan oyunu dile getirirken, şu ifadelere yer verdi:
'Bölge içinde Fetullah Gülen'in akrabası olan Çalışkan ve Nakıpoğulları ailelerinin Horizon Elektrik ve Liman İşletmeleri adına 20 dönüm arsası yer alıyordu. Enerji havzasının yaratacağı kazanç için yerli ve yabancı firmalar sıraya girmişken, 17 Kasım 2009'da Horizon'a ait arsaya bitişik olan devlete ait 432 dönüm arsa Milli Emlak denetmenleri tarafından düzenlenen raporla şirkete tahsis edildi. Arsasını bir anda 22 kat büyüten şirket 3 bin 200 metrelik sahil bandının da bin 400 metresine sahip oldu. 49 yıllığına arsayı kiralayan Horizon Elektrik ve Liman İşletmeleri, Ceyhan enerji bölgesinin stratejik olarak kendilerine mahkûm kalmasını da sağlamış oldu.

MÜFETTİŞLER TEZGÂHLADI 
Kanunlardaki boşluklardan yararlanarak Adana'daki varlığını artıran şirket sahil şeridinde önemli bir yere sahip oldu. Ceyhan Belediyesi büyükşehir yasasının devreye girmesiyle geçen imar düzenleme yetkisiyle, Horizon şirketinin kullanım hakkını sahilden alarak iç kısımlara vermek için harekete geçti. Şirket yetkilileri de arazinin ellerinden gitmesinin önüne geçmek için arsaya başka kişiler adına alacak temliki koydurdu. Devletin en stratejik bölgelerinden biri olan Ceyhan enerji havzasının paralel yapıya mensup kişi ve şirketlerin elinde olmaması gerektiğini belirten Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, "Devlet içinden müfettişler, baskılar uygulamaya çalışarak bize engel oldular. Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizim devletin menfaati için mücadele etmemiz şart. Kamu arazisinin ortak edildiği yerde arsa kamuya kazandırılır.Burada tam tersi yapılarak kamu malı özele verilmiş" dedi."

NAKIBOĞLU TUTUKLANDI
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ü, Ak Parti içindeki uzantıları aracılığı ile itibarsızlaştırmaya çalışarak siyaset dışına itmeye çalışanların elebaşısı konumundaki Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu tutuklandılar. 

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 'Yürütülen soruşturmalar kapsamında Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı, finans desteği ve üyeliği iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar' denildi.

Kamuoyu şimdilerde, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'e kumpas kurup AK Partiden ihracına neden olan Fetö'cülerin yargı önüne çıkıp, birbiri ardına tutuklanmasının ardından hak iadesinin asıl sahibine yani, Alemdar Öztürk'e geri verilmesini bekliyor.

Gün kişisel kinlerin askıya alınıp birleşme günüdür.
Gün, 'gerçekleştirilmek istenen onca ayak oyununa rağmen, partisinden bir an bile ayrı düşmeyen, hiç bir siyasi oluşuma göz kırpmadan gerçeğin ortaya çıkacağı günü bekleyen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çizgisinden sapmayan, Ak Parti inanç ve felsefesinden bir gram taviz vermeyen Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'e hakkı olan masumiyetini teslim etme günüdür.'

Gün, 'eksilten değil, arttıranların', 'kaybın değil, birlikten doğan manevi getiriyi hak edenlerin' günüdür.
Aklın yolu birdir.
Son Güncelleme: 09.08.2016 00:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yargic Henry 2016-07-28 13:16:36

sozlu gibi yalaka olsaydida makamini koruyabilseydi Alemdar Ozturk

Avatar
Mehmet güzel 2016-07-28 13:35:47

Bunlar haşhaşi bunlar cakal adına ne dersende ama hak doğrudan yanadır

Avatar
vatan sever 2016-07-28 13:46:19

Allah hayinlere firsat vermesin kahru perişan olsunlar

Avatar
M.selim özer 2016-07-28 13:56:08

Bunun araştırılması yapıldıktan sonra gercek payı hakiketen bulunursa Alemder Bey'den sadece partiye dahil yeterli değil özür bile gerektiğini düşünüyorum Saygılarımla

Avatar
mustafa aslan 2016-07-28 14:01:08

Haberinize sonuna kadar katılıyorum inanır mısınız yeni haberim oldu bu durumdan iyiki göndrdiniz teşekkür ederim.başarılar dilerim

Avatar
Sezai Berberoğlu 2016-07-28 14:21:34

Bu ayak oyunlarının çoğundan biz avamın habarı olmuyor. Şimdiye başka dönemlerdeki olanlarınd üstü bir şekilde karatılıp kapatıldığını, hep devranın böyle süreceğini sandılar. Bir çok vatan ve vatandaşı seven ve bu doğrultuda çalışan yönetici kurum kişi ve en önemlisi Peygamber ovağını bile bu kadar ayak oyunları ile hakimiyrt kurdular, amma yaradanında bu iki yüzlü feto yandaşlarına (veistisna harici) gırsatvermedi inşaAllah bir daha da fırsat vermez. Alemdar bey efendi inşaalah hakının zayi ortadan kalkar, itibarı iadesi olur ilgili ve yetkili makam sahiblerine arz edtmeyi düşündüm. Pay ettim. Vesselam.

Avatar
Veysi demir 2016-07-29 09:14:20

Rabbim bu cuma günü hürmetine vatanımızı Müslümanları korusun bizler vatanımıza bayragımıza Cumhurbaşkanımız ne zaman ewlerinize gidin derse gidecez gerekirse İNŞALLAH şahadet şerbetini içene kadar ayrılmayız

Avatar
ali demir 2016-07-29 13:59:26

hüseyin sözlü nün mışıl mışıl uyudugunu biliyom.
Cünķü yanında yatıyom

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0