banner815

Aski'de dudak uçurtan bütçenin başına neler geldi?

Hüseyin Oprukçu döneminde Ereğli'li müteahhitlere 'Yürü Ya hemşehrim' denilmeye başlandı.

09 Eylül 2018 Pazar 13:12
Aski'de dudak uçurtan bütçenin başına neler geldi?
banner812
Aski Genel Müdürlüğüne getirilmesi ile birlikte Ereğli'li müteahhitlere, Hüseyin Oprukçu döneminde 'Yürü Ya hemşehrim' denilmeye başlandı. 

Öyle ki, Adana'da iş yapan, bu şehirde vergisini ödeyen müteahhitler yerine Ereğli'den özel olarak müteahhitler çağırıldı, ballı kaymaklı işler onlara verilmeye başlandı. Adanalılar da iyot gibi açığa çıktı.

Aski'nin dillere destan 'parasızlığına rağmen' hak edişleri 'Ereğli eşrafına' nakden ve de tek kalemde ödeniyor. Bu da haksızlığa uğrayan Adanalı iş adamlarını çileden çıkarıyor.

DOĞRUDAN TEMİNE 7 TRİLYON
Zurnanın çırt dediği yer de tam burası..
Aski Genel Müdürü Obrukçu'ya 7 trilyon lira 'doğrudan temin' yetkisi verildiği, bu rakamın da 5 ayda suyunu çektiği öne sürülüyor. İddia doğru ise, her hakedişin ortalama 50 milyon TL olduğu varsayımı ile, ayda 280 adet iş yapılmış oluyor.

Daha küçük bedelli işler gerçekleşmişse bu sayının çok daha ileri boyutta olabileceği konuşuluyor. Aski bir ayda bu kadar işi gerçekten yapıyor mu?

İŞLER GERÇEK Mİ?
Ereğli'li iş adamlarına tıkır tıkır ödenen işlerin 'kağıt üzerinde' kalıp kalmadığına ilişkin iddialar zihinleri meşgul etmeye devam ediyor.
Adanalı için hayati önem taşıyan hizmetler gerçekten yapıldı mı, hayali olarak yapıldı gösterilip de faturası tahsil edildi mi?
Kestane kebap, 
Acele cevap. (ae)
Son Güncelleme: 14.09.2018 20:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
CEMİL KIRMIZI 2018-09-10 08:22:22

adana aski̇deki̇ bu durumu sağir sultan bi̇li̇yorda... ankara'daki̇ efendi̇ler bi̇lmi̇yor mu... neden susuluyor... adanalilin haklari neden bi̇ri̇leri̇ tarafindan gasp edi̇li̇yor.... cumhuri̇yet savcilari göreve...

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0