google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

ASKİ'den En Çok Yatırım Tufanbeyli ve Karataş'a

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar, Yüreğir İlçesine bağlı 16 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinlediler.

31 Ağustos 2015 Pazartesi 17:18
ASKİ'den En Çok Yatırım Tufanbeyli ve Karataş'a
ASKİ Genel Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya Atakent, Özgül, Dadaloğlu, Kazım Karabekir, Köprülü, PTT Evleri, Ulubatlı Hasan, Serinevler, Karacaoğlan, Çamlıbel, Yenidoğan, Tahsilli, Dervişler, Yavuzlar, Sarıçam ve Şehit Erkut Mahalle muhtarları katıldı.

Hizmet götürürken parti ayrımı yapmadıklarını vurgulayan Başkan Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Her mahallemizde aynı şekilde hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımız arasında ayrım yapmamız söz konusu bile olamaz. Yüreğir de bizim ilçemiz. Neden Yavuzlar Mahallesi bir Atatürk Caddesi kadar işlek olmasın? Biz bunun için çalışıyoruz. Yüreğir'i de cazibe merkezi haline getireceğiz. Üniversite ve yeni açılan hastanelerde çalışanlar için yaşam alanı bundan böyle Yüreğir olacak. İlçemiz Adana’nın en modern görüntüsüne kavuşacak. Tüm bu hizmetleri yaparken insanları kutuplaştırmayacağız. Halkımızın her ihtiyacını karşılamaya hazırız. Cemevleri de açacağız, gerekirse kilise de açarız. Yeter ki Adanalılar mutlu olsun. Mesai arkadaşlarımızın da gayretiyle Adana'nın Türkiye'nin yıldızı olduğunu herkese göstereceğiz."


PEKAR: "KAYNAKLARIMIZI VERİMLİ KULLANIYORUZ"
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin tüm kaynaklarını vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için kullandıklarını söyleyen ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, "Göreve geldiğimizde sahada çalışmalar yaparak eksiklikleri çıkardık. Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye hazırladığımız raporu gösterip hangisinden başlayacağımızı sorduğumuz zaman, 'Hepsine birden başlayacaksınız' dedi. Biz de o günden beri her mahallemize ihtiyaç duyduğu hizmeti götürmek için çalışıyoruz. ASKİ'nin 1 yıllık bütçesi kadar borcu devraldık. Kaynaklarımızı verimli kullandığımız ve başarılı yatırımlar yaptığımız için sıkıntı yaşamıyoruz. Sonradan hizmet alanımıza dahil olan 10 tane ilçemiz var. En çok yatırım Tufanbeyli ve Karataş'a yapılıyor. Bu da bizim asla hizmet verirken parti ayrımı yapmadığımızın göstergesidir."


Mahallelerin en çok ihtiyaç duyduğu çalışmanın yağmur suyu ızgaraları ve rögar kapakları temizliği olduğunu vurgulayan Genel Müdür Pekar, yağmurlarda yaşanması muhtemel su taşkınlarını engellemek ve vatandaşlara temiz bir çevre sağlamak için gerekeni yapacaklarını ifade etti. 

Büyükşehir Belediyesi ile Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin hizmetlerinden memnun olduğunu belirten Yüreğir İlçesi Muhtarları, özellikle Sarıçam Deresi'ne yapılan ıslah çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar'a teşekkürlerini sundular. Sarıçam Deresi etrafındaki ışıklandırmanın yetersiz olduğunu ve Yeşil Bulvar'da yaşanan su taşkını sorununun çözülmesi gerektiğini söyleyen muhtarlar bu konularda Hüseyin Sözlü ve Rahmi Pekar'dan söz aldı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0