banner610
banner805

Ayranları yok içmeye, atla giderler gezmeye (!)

Parasızlık edebiyatı ile işçilerin kazanılmış haklarını kırpan Ceyhan Belediyesinin...

24 Ağustos 2017 Perşembe 22:13
Ayranları yok içmeye, atla giderler gezmeye (!)
Parasızlık edebiyatı ile işçi maaşlarını kırparak, -kazanılmış hakların gerisine düşüren- Ceyhan Belediyesi'nin Niğde'nin Ulukışla İlçesine bank ve oturma grupları gönderdiğine ilişkin iddialar sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

Bank ve oturma gruplarının Başkan Yardımcısı Zafer Bakır'ın talimatı ile gönderildiği, Bakır'ın villasının olduğu Niğde'de yap-sat müteahhitliği yaptığı iddia ediliyor.

ODA BAŞKANINDAN ALAYCI TEPKİ
Ceyhan Elektrikçiler Odası Başkanı Uğur Özdemir, kişisel sosyal medya hesabındaki paylaşımında, Ceyhan Belediyesi tarafından Ulukışla'ya gönderilen bank ve oturma grupları ile ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Başkan Özdemir, paylaşımında, "Ceyhan Belediyesi'nden Allah razı olsun. Ulukışla'ya kamyonla bank göndermiş" diye hiciv kokan bir ifade kullandı.

AYRANLARI YOK İÇMEYE..
Bütçede daralma gerekçe gösterilerek işçi maaşlarında kesintiye giden Ceyhan Belediyesinde kamyon dolusu bank ve oturma grubunun Niğde'de kimliği belirsiz kişi ya da kuruluşlara peşkeş çekildiği iddiası Ceyhan halkı tarafından da tepkiyle karşılandı.

Vatandaşlar, "Boydak, ağzını her 'açışında para yok, işçilerin maaşını kırpmamız lazım' diyor. İşçinin alın terine haksız yere dokunana kadar, çaba gösterip anaforu önlesinler" diye konuştu.
Ceyhan Belediyesi'nde denetim görevi gören meclis üyelerinin konuyla ilgili tavrı merak ediliyor.
Son Güncelleme: 07.09.2017 05:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0