banner815

Belediye Ekipleri Bayram Denetiminde

Seyhan Belediyesi Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tatlı, pasta ve bayram şekeri imalathaneleri ile satış yerlerindeki denetimleri arttırdı.

24 Temmuz 2014 Perşembe 07:26
Belediye Ekipleri Bayram Denetiminde
banner812
Kontrollere bizzat katılan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, halk sağılığının her şeyin önünde geldiğini söyledi.

Başkan Karalar, "Ramazan Bayramının bir başka isimi şeker bayramıdır. Şekerin en fazla tüketildiği bayramdır. Son yıllarda bütün gıda malzemelerin DNA'sı ile oynamaya çalışıyorlar. GDO'lu ve buna benzer bir sürü şey insan sağlığını tehdit ediyor. Bu tatlıcılarda da var. İnsan sağlığını etkileyecek ürünler kullananlar da var" dedi.

Hem vatandaşı hem de esnafı koruyacaklarını belirten Karalar, "Esnafa zarar vermek gibi niyetimiz yok. Ancak esnaf haksız kazanç sağlıyorsa, insan sağlına uygun olmayan maddeler kullanıyorsa bunu önlemekte bizim görevimiz. Arkadaşlara da talimat verdik, adil ve eşik bir şekilde davranacaklar. Kim ki vatandaşın sağlığına aykırı davranıyorsa hemen cezai işlem başlatıp kapatacaklar. Biz vatandaştan yana tarafız. Esnaf bizim için çok önemli, dürüst çalışan vatandaşın sağlığına helal getirmeyen esnaf göz bebeğimizdir" şeklinde konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0