banner776

Belediye Yapıyor TEDAŞ Bozuyor

Adana'da altyapı çalışmalarındaki koordinasyonsuzluk belediyelerin kaldırımları düzenlemede kullandığı kaynakları heba ediyor.

21 Mayıs 2012 Pazartesi 08:55
Belediye Yapıyor TEDAŞ Bozuyor

Güzelyalı Mahallesi'nde belediye bazı sokaklarda kaldırım çalışması yaptı. Vatandaşları da sevindiren bu düzenlemenin üzerinden bir ay geçmeden TEDAŞ direklerle verilen elektriği yeraltına taşımak için kazı başlattı. İşçiler, bu kez henüz yeni yapılan kaldırım taşlarını tek tek söktü, iş makineleri kaldırım düzenlemesi yapılan yerlerin altını oydu.

Belediye yetkilileri, yapacakları kaldırım düzenlemesi için her kuruma bilgi verip çalışma yaptıklarını bildirdi. Yetkililer Bahçeşehir escort üzerinden bir ay geçmeden Tedaş'a hatların yerin altına alınması için ödenek tahsis edildiğini bu sebeple kaldırımların sökülerek kablo çekilmeye başlandığını bildirdi.

Altyapıda yaşanan bu koordinasyonsuzlukların ilk olmadığı öğrenildi. Daha önce de Tedaş'ın, Büyükşehir Belediyesinin Mücahitler Caddesi'ndeki asfaltlama çalışmasının ardından elektrik hattını yeraltına almak için 15 santim kalınlığındaki asfaltı kırarak çalışma başlattığı bildirildi. Oradaki çalışma için de ödeneğin geç tahsis edildiği bahanesi gösterilmişti.

Vatandaşlar, her ilde altyapıyı düzenlemek için oluşturulan Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME)'nin ne iş yaptığını soruyor.

Çukurova Belediyesi Yol Şube Müdürü Ersoy Aksoy, Tedaş'ın Dünya Bankası kaynaklı kredisinin onaylanmasının ardından yeni yaptıkları kaldırımların söküldüğünü söyledi.

Elektrik kurumunun 'bu yıl çalışma yapmayacağız' şeklindeki sözü üzerine çalışma yaptıklarını dile getiren Ersoy, şunları kaydetti: "Güzelyalı Mahallesi'nde oturan bir savcı bile buradaki çalışmayı sormuş, çünkü daha yeni yapılan bir kaldırım sökülüyor. Aylık toplantılara katılarak çalışmaların nerelerde yapılacağını öğreniyoruz. Çalışmaları buna göre düzenliyoruz, ancak Tedaş bu kuralın dışında kalıyor. Hatları yeraltına almak için kredi yeni onaylandığından bunu yapmak zorundayız diyorlar."

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671