banner610
banner805

Belgeli habere ''oryantal gazetecilik'

Adana'da ulaşım ücretlerine yapılan zamla ilgili tartışmalar sürüyor.

27 Ağustos 2017 Pazar 00:37
Belgeli habere ''oryantal gazetecilik'
Haber sitemizde Erol Saylan imzası ile çıkan 'Kalitesiz ulaşıma çıldırtan zam' başlıklı habere Adanalılar beklenen tepkiyi gösterdi. 

Sosyal medya hesaplarında Ulaşım Dairesi Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan zam kararını protesto eden vatandaşlar, "içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar dikkate alındığında belirlenen zam oranları hiç de adil değil" dediler.

UKOME'ye bağlı bazı toplu taşıma kooperatifleri, sivil vatandaşlara yönelik ücret artışı kararını, yüksek okul öğrencilerini de kapsam içine alarak uygulamaya başladı.

ÜNİVERSİTELİLERE ZAM DA 'ORYANTAL' DÖNÜŞ
Toplu taşıma ücretlerinin fahişliği tepki çeke dursun, haberimizin yayınından kısa süre bir süre sonra UKOME Genel Sekreteri İlyas Karabıyık'tan açıklama geldi. Karabıyık, 'kurulun toplu taşıma ücretlerini güncelleme kararında üniversite öğrencilerinden tam ücret alınmasına dair bir madde bulunmadığını, öğrencilerin toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanmaya devam edeceklerini' duyurdu.

MİNİBÜSÇÜLER ODASINDAN 'BELGELİ' AÇIKLAMA
'Üniversitelilerin de sivil kategorisinde' kabul edilerek fahiş zamma dahil edilmesi ile ilgili yaptığımız haber bizzat, Adana Minibüsçüler Odası tarafından yapılan 'belgeli' açıklama ile doğrulandı. Oda Başkanı Nihat Sözütek'in talimatı ile odaya bağlı toplu taşıma araçlarının görünen yerlerinde, 'Büyükşehir Belediyesi Fiyat Tarifesi' başlığı altında, ' Öğrenci, ilkokul, lise geçerlidir. Açık öğretim ve üniversite geçersizdir' ibareli yazılar yer aldı. Zammın açıklandığı ilk gün 'üniversitelilerden' 'zamlı fiyat üzerinden' ücret alındığı belirtildi.

BELGELİ HABERE 'YALAMA' ÇIKIŞ
Adana merkezli yayın yapan bir haber sitesinde ise konu çarpıtılarak işlendi. Site haberinde, 'Üniversiteliler tam ücret ödeyecek' yalanına büyükşehirden geçit yok' şeklinde, kime ve nereye hizmet ettiği aşikar 'yalama' bir haber yayınlandı.
Aynı sitenin editörü twitter'da bir kez daha ortaya çıkarak 'yalan haberlere inanmayın' diye haber etiğine ters, seviye dışı bir paylaşımla, ADANA HABER NET yazarı Erol Saylan'ı suçladı. Takipçileri tarafından destek görmeyen paylaşımın, 2 beğeni ile sınırlı kaldığı görüldü.
Son Güncelleme: 08.09.2017 01:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Muhammet Alkan 2017-08-27 03:07:46

Bence yapılan zam da insanlık değil
2.60 TL ucret mi olur. İstanbul gibi gidilecek yere göre ücret verilsin!
2.60 TL verecem 5 dakika sonra incem. Kısa mesafe dediklerinde ise Adana'da kısa mesafe yok deniliyor. Yazıktır vatandaşa yazıktır bu halka yazıktır bu işçiye, öğrenciye. Parası olanın arabası var zaten. Adamlar tuvalete bile arabayla gidiyor. Hane başına en az 2 araba düşüyor .. dolmuş ve otobüs kullanan gariban haLktir. Buna itiraz edilmesi gerekiyor el insaf !!

Avatar
Ali deniz 2017-08-27 12:28:52

Bunun tek sorumlusu hirsiz Daltonlardir

Avatar
ZORBALAR 2017-08-28 00:12:02

Allah gözlerini doyursun.Allah o paraları yedirmesin 2.60 ücret mi olur bu otobüs nereye çalışıyor ki 2.60 verelim? Türkiye'nin öğrenci olarak bilinen kesimi üniversitelidir sen adana olarak bu adamları öğrenci olarak görmüyorsun ne yapmaya çalışıyorsunuz şaştık...

Avatar
Yusufkenan 2017-08-28 10:49:27

Kardesim.ozaman.kisamesafe.uygula
nsin.benhavaalani.trafikte.oturuyorum.carsi.trafik.2lira.olsun

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0