banner815

Bu da başkan, bu da başkan!

Birisi belediyenin kasasını hıncahınç dolduruyor, diğeri beceriksiz kriz yönetimi ile icrayla boğuşuyor..

13 Aralık 2019 Cuma 04:13
Bu da başkan, bu da başkan!
banner812

CHP’nin Adana'daki iki kalesinde birbirinden zıt görüntüler yer alıyor

Önceki gün trilyonluk SGK haczi ile sarsılan Çukurova Belediyesinde gözler Soner Çetin'in 'kriz yönetimi özelliğinden tamamen yoksun' görünümüne çevrilmişken, genç başkan Kadir Aydar Ceyhan Belediyesinde dinamik projelerle kasasını doldurmaya devam ediyor.

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

Başkanlığa seçildiği günden bu yana iş değil, sadece laf üreten Soner Çetin sonunda Çukurova’yı haciz sarmalına sokarak tarihinde bir ilke daha imza attı.

KADİR AYDAR gibi başkan gerek!

İddiaya göre, çalışanlardan kesilen sosyal güvenlik kesintileri ilgili kuruma yatırılmadığı gibi, işçinin alın teri hovardaca bütçe açığına aktarıldı. Uzun süre ödeme bekleyen SGK yetkilileri ise umutların tükenmesi üzerine düğmeye bastı.

Çukurova iflasta, Ceyhan şaha kalktı

Ceyhan Belediye Başkanı kadir Aydar'ın talimatı doğrultusunda sera kurarak çiçek üretimine başlandı.

 Peyzaj çalışmalarında kullanılacak 172 bin 750 adet çiçek için ödenecek tutarı harcama kalemleri içinden çıkaran Ceyhan Belediyesi bu çalışma ile 800 bin TL tutarında tasarruf sağladı.

'İsraf Düzenine Son' sloganıyla hurdaya atılmış araçları tamir ederek 10 milyon, yine hurdaya atılmış park aletlerini onararak 1 milyon tasarruf sağlayan Ceyhan Belediyesi bu kez de sera kurup çiçek üretmeye başladı.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, göreve geldiği günden bu yana Ceyhan'ın kaynaklarını yine Ceyhan için kullanmak için çalıştıklarını ifade ederek, "Bütün birimlerimiz kendi görev alanları dahilinde tasarruf tedbirleri aldı. Satın alınan ürünlerle hizmet yapmak yerine tamir ederek ya da üreterek yine aynı kalite ile Ceyhan'a hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu bakış açısı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ziraat mühendislerimiz Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte bir çiçek serası kurdular. Bu serada üretilen çiçeklerler ilçemizin peyzaj çalışmaları yapılacak. Bu çalışma ile üretilecek 172 bin 750 çiçeğe ödemek zorunda kalacağımız 800 bin lira belediyemizin kasasında kalacak. Böylece daha yeşil bir Ceyhan'a daha az bir maliyetle kavuşmuş olacağız" dedi.

Adanalılar ise Soner Çetin’in Büyükşehir’e aday gösterilmeyişini Allahın bir lütfu olarak değerlendirerek, 'Allahın sevgili kuluymuşuz ki bizi gelebilecek sıkıntılardan kurtardı" dediler.

ADANA HABER NET

Son Güncelleme: 13.12.2019 16:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0