banner780

Ceyhan Belediye Meclisinde 'Fikret Yeni' Depremi

AK Partili Meclis üyeleri belediye binasında iken AK Parti Adana il başkanı Fikret Yeni'nin davetli olmadığı toplantıya gelerek iş adamı Erol Kahraman tarafından Ceyhan'da kurulması planlanan elektrik santrali konusunda yönlendirmede bulunmak istediği öne sürüldü.

23 Temmuz 2015 Perşembe 22:55
Ceyhan Belediye Meclisinde 'Fikret Yeni' Depremi
Olay Ceyhan Belediyesi AK Parti Grubunda gerçekleşti.

AK Partili Meclis üyeleri belediye binasında iken AK Parti Adana il başkanı Fikret Yeni'nin ilişkili olmadığı bir toplantıya gelerek iş adamı Erol Kahraman tarafından Ceyhan'da kurulması planlanan ticari yatırımı konusunda yönlendirmede bulunmak istediği öne sürüldü.

Yaşananlar kamuoyunda tepkilere neden oldu.

AK Partili Belediye Meclis üyesi, Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Selahattin Güler, il başkanı Fikret Yeni'nin tavrının meclis üyelerinin hür iradesine açık bir saygısızlık olduğunu savundu.

Güler'in bu yöndeki çıkışına 'haddini bil' yanıtını veren AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni'ye karşıt cevap daha da ağır oldu.

(Cevabı burada yayınlayamıyoruz)

. . .
Ceyhan esnafı arasında çok sevilen, yılların 'bir bileni' olarak el üstünde tutulan Selahattin Güler'in İl Başkanı Fikret Yeni'ye ders verircesine konuşması grup toplantısında bulunan AK Partili meclisi üyeleri ve Belediye Başkanı Alemdar Öztürk tarafından da destek gördü.

Yeni'nin aleyhine dönen havadan etkilenerek belediye binasından ayrıldığı görüldü.

Parti grubunda çıkan olayın bir tarafında avukat Fikret Yeni, diğer tarafında da aynı partiden milletvekilliği ve belediye başkan adaylığına talip olan Erol Kahraman'ın yer alması, zihinlerde 'Erol Kahraman'ın ticari işlerini AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni'mi takip ediyor' sorusunu gündeme getirdi.
. . .

CEYHAN ENERJİ İHTİSAS BÖLGESİ'NE İLGİ YOK (....)

- Yabancı ülkeler tarafından Türkiye ekonomisini şaha kaldıracağı konusunda tespitlerde bulunulan Ceyhan 'Enerji İhtisas Bölgesi' 2007 yılından bu yana atıl halde yatırım bekliyor. AK Parti İl Başkanı binlerce kişinin istihdam edileceği, milyarlık yatırımların bölgeyi çekim merkezi yapacağı bir yeri kaderine bırakmış...

Enerji İhtisas Bölgesi adeta terkedilmiş, başta petrol yatırımcıları olmak üzere önü kapalı iş adamları sabırla bekliyor, Yeni, bu tıkanıklığın giderilmesi için üzerine düşeni yapmıyor, kendine başka meşgaleler bulmaya çalışıyor. 

Giderek artan taleplerin Ceyhan Belediyesi yöneticileri ve yerel dinamikler tarafından ısrarla dile getirilmesine rağmen, İktidar partisinin İl Başkanının halkın taleplerine ilgisiz kaldığı, sözkonusu iş adamının ticari beklentileri gündeme gelince, bizzat AK Parti grubuna kadar giderek meclis üyelerini baskı altına almaya çalıştığı iddiaları ne anlama geliyor?


-  Ak Parti İl Başkanı Yeni'nin 'Haddini Bil' diye seslendiği şahıs, yerel seçimler öncesi 3. parti olan AK Parti'ye 30 Haziran'da belediye başkanlığı zaferini hediye etmiş 3 önemli kişiden biridir.

Hüseyin Sözlü ve ekibine 'Ceyhan Muhtarlar Birliği Başkanlığı', İlçe Kent Konseyi Başkanlığı, 'Bakkalar ve Bayiler Odası', 'Esnaf ve Sanatkarlar Odası' seçimlerinde ağır hezimetler tattıran, tabanın nabzını yıllardan bu yana elinde tutan 'bir bilendir.'

İl başkanlığı makamını işgal eden bir kişinin öncelikle muhatap alacağı kişinin kim olduğunu, ne olduğunu bilip öylece tavır takınması gerekir. Görüntüler, acemi politikacı görüntüsü veren Sayın Yeni'nin il başkanlığı kartviziti ile avukatlık/danışmanlık kimliğini birbirine karıştırdığını da göstermektedir.
. . .

Ülkeye yapılacak en ufak bir yatırımın mukaddes bir değeri vardır. Sorun AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni'nin tavrı ve üslubundadır. Siyasi bir partinin il başkanı kendi partisi bile olsa -meclis üyelerini- toplantı yaptığı yerde bu şekilde ziyaret edemez, onlara yapacakları işi öğretmeye kalkamaz, bu konuda yönlendirme yapamaz, telkinde bulunamaz.
. . .

Başrolünü AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni'nin üstlendiği 'ticari sırlar' fragmanında yaşananlar Ankara'nın radarına takılınca neler olacak, göreceğiz.
Son Güncelleme: 09.01.2016 15:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner789

banner787

banner788

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification: google335cdfb4e8f39a2b.html