banner610
banner805

Ceyhan Belediyesi nereye gidiyor?

Alemdar Öztürk sonrası travma geçiren Boydak belediyesi günden güne kötüye gidiyor.

13 Eylül 2017 Çarşamba 15:11
Ceyhan Belediyesi nereye gidiyor?
Alemdar Öztürk sonrası travma geçiren Boydak belediyesinde gün geçmiyor ki, garabet bir durum ortaya çıkmasın.

İşçi sürgünleri, hak edilmiş maaş miktarlarında geriye gidiş, bayrak skandalı derken bunlara bir yenisi daha eklendi.

Belediyenin iki ayrı stratejik bölümüne, Muhasebe ve Basın bölümü Müdürlüklerine yeterli kritere sahip olmadığı öne sürülen Ahmet Demirel isimli bir şahıs getirildi.
Demirel'in AK Parti ilçe eski başkanı Avukat Bülent Demirel'in amcasının oğlu olduğu kaydediliyor. Çifte müdür (?) Ahmet Demirel'in basın karşıtı agresif tutumunun anılan göreve ters olduğuna, tepki çeken davranışları nedeni ile de, Ali Alper Boydak'ın başını hayli ağrıtabileceğine ilişkin ciddi yorumlar yapılıyor.

Basından zerre kadar anlamayan bir kişinin gazetecilerle her daim muhatap olacağı bir birimin başına getirilmesi tam bir muamma olarak nitelendiriliyor.

"HANİ TRENDEN İNEN BİNEMEZDİ" 

AB Bakanı ve Baş Müzakereci, Adana Milletvekili Ömer Çelik'in sonradan ayrılanlar için söylediği, "trenden inenler bir daha binemez" sözü her ne hikmetse Ali Alper Boydak için geçerli olmadı.

Boydak, kurucusu olduğu AK Parti Ceyhan İlçe Teşkilatından istifa ederek, Demokrat Parti saflarına katıldı. Seçim süresi boyunca AK Parti ve ileri gelenleri hakkında demediğini bırakmadı. Bu partiden belediye meclis üyesi oldu. Seçim meydanlarında AK Parti için oy isteyen Alemdar Öztürk, görevden alınınca, halkın iradesi bir tarafa atılmak suretiyle, adeta 'kurgulanan oldu-bitti bir seçimle' başkanvekilliğine oturtuldu.

Dürüst bir kişiliğe, temiz bir genetik köke sahip olmasına rağmen, Ceyhan'ı idare etme noktasında hazırlıksız yakalandığı belirtilen Ali Alper Boydak'ın göreve getirdiği kişilerden yana başının bir hayli ağrıyacağı tahmini yapılıyor.

İMAMDI-MÜTEAHHİTLİK YAPIYOR-BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Emekli İmam Zafer Bakır'ın da Ahmet Demirel gibi, Boydak'ın 'yumuşak karnı' olabilecek isimlerin arasında, en başta yer aldığı öne sürülüyor.

Belediye 'İmam Zafer'den sorulur
Ceyhan Belediyesi Başkan yardımcılığının yanı sıra, müteahhitlik de yaptığı kaydedilen Bakır'ın, 'sözde' tüm tasarruf gerekçelerine rağmen', bağlantısı olduğu iddia edilen Niğde'ye 'belediye tarafından yaptırılan' kamyon dolusu ağaç ve masa, 'halkın kesesinden, bedelsiz' olarak gönderildi.

Gerek Başkan Yardımcısı Zafer Bakır ve de gerekse Başkan Vekili Boydak'tan bugüne kadar aksi yönde bir açıklama gelmedi. Taraflar kamuoyunun tüm tepkisine karşın sessizliğini korumaya devam ediyor.

Ceyhan belediyesinde her kapının Başkan Yardımcısı Zafer Bakır'a açıldığını ifade edenler, 'Boydak, Zafer Bakır'dan gelen her yönlendirmeyi tereddütsüz kabul ediyor, Belediye 'İmam efendi'den sorulur hale gelmiş durumda" diye konuşuyorlar.
Son Güncelleme: 20.09.2017 11:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Abdurrahım sökmen 2017-09-14 11:52:27

Bırbırınızı yıyıp kesmeyı bırakında hızmet verım memleket hergecen yıl daha kotuye gıdıyor yol yok elektırık yok hızetın hıc bırtulusu yok ceyhanı cıhan capacaz dıyenlerın aslı asdarıyok barı bırakında ceyhan olarak kalsın

Avatar
yuksel karnik 2017-09-18 23:24:33

Alemdar zamaninda cok iyimiydi yaliyanlar ne kadar maas aliyorlardi soforu istedigi gibi yonetiyordu ayrica hirsizlik diz boyu soruyorum o defolum gidenlere ne kadar maas aliyordunuz.ise gelmiyonler kimler.Ali boydok durusttur.

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0