banner815
Flaş Haber
Kapat

Ceyhan ve Frisco Kardeş Oldular

İmza törenine AK Parti Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan ve Mehmet Şükrü Erdinç ile Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Nuri Sabuncu katıldı.

08 Ocak 2015 Perşembe 03:50
Ceyhan ve Frisco Kardeş Oldular
banner812
Ceyhan ile ABD'nin Teksas Eyaleti Frisco şehri arasında kardeş şehir protokolü imzandı.

Houston Başkonsolosu Ferhat Alkan ve Ticaret Müşaviri Engin Yaşar'ın da hazır bulunduğu ziyarette Teksas Eyaletinin Frisco Belediye Başkanı Maher Maso ile görüşen heyet Başkan Maso'nun refakatinde şehrin çeşitli yerlerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaret sonunda Frisco Belediyesi Meclis Salonunda Ceyhan ile Frisco arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

KÜLTÜR, TİCARET VE EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, "dünyanın siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel alanlarda en önde gelen ülkelerinden birisi olan ABD'nin Teksas Eyaleti Firisco Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladık. Ceyhan ve Frisco arasında kültür, ticaret, eğitim, spor ve turizm alanlarında işbirliği yapılması memnuniyet vericidir. Kardeş şehir protokolünün Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilere de katkı vereceğine inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun'' diye konuştu.


"PROTOKOL İLE İLİŞKİLERİN İLK ADIMINI ATTIK"
Frisco Belediye Başkanı Maher Maso imzaladıkları protokolün iki şehir arasında çok yakın ve çok özel bir ilişkinin ilk adımını oluşturduğunu ifade ederek, "kardeş şehir protokolünün belediyeler arasında işbirliği, kültürel anlayış ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır. Bu yaptığımız çalışmalar sonucunda halklarımızın barış ve birbirlerini anlama noktasında çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum'' diye konuştu.


İmza töreninin ardından her iki belediye başkanı da birbirilerine çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0