banner815

Ceyhan'da 'Ali Babanın Çiftliği'

Ceyhan'da Ak Parti yöneticilerinin öyle bir elden geçmesi gerek ki..

03 Ekim 2017 Salı 15:05
Ceyhan'da 'Ali Babanın Çiftliği'
banner812
Ceyhan'da Ak Parti yöneticilerinin öyle bir elden geçmesi gerek ki, süzgeçten geçirmek bile fayda etmeyebilir.
 
Lafa geldiler mi "Biz Dava Adamıyız" diye feryat edenler, Ak Parti’nin adını kullanarak ticaret yapmaktan geri kalmazlar...

Bu nasıl dava adamlılık? Ak Parti ilkelerine ne kadar ters adam varsa, Ceyhan'da hükümdarlık sürüyor. Üstelik Bakan Ömer Çelik ve milletvekillerinin gözüne baka baka yalan söylemekten de geri kalmıyorlar.
 
Ak Parti'de yönetici olarak gizlenmiş bu davadan yoksun insanlar, Devlet Hastanesi'ne, Ceyhan Belediyesi'ne ve devletin okullarına temizlik malzemesi satanların ne dava güttüklerini Ceyhan'da birçok kişi bilmesine rağmen, Ak Parti'nin bakanı, milletvekilleri ve il başkanının bilmemesi ne garip (!)

İl Başkanı deyince, sahi, bunca dönen dolaplardan haberi mi yok, yoksa bu işe dur diyecek gücü mü? 
 
Çıkar ilişkileri almış başını gidiyor
 
2014 seçimlerinde seni aday yapacağım, seni üst düzey yetkilileriyle buluşturacağım.
 
- Yok efendim 500.000 lira paramı aldılar aday yapmadılar.
 
- Yok efendim adaya karşı gelelim aday değiştirelim.
 
- Yok efendim ihale paslarım rahat ol.
 
- Yok efendim pastanın yarısı benim.
 
- Yok efendim benim adamları işe alacaksın.
 
- Yok efendim belediye başkanını şikayet et.
 
- Yok efendim yönetici olarak iş adamlarıyla fırıldak çevir.
 
Efendiler! Bu neyin davası?
 
Adana Milletvekilleri Ak parti teşkilatını ziyaret ederken ziyaretten duyduğu memnuniyeti bizlere aktaracağına, Ak Parti'yi paramparça edenlerden, Yöneticiliğini kullanıp ticaret yapanlardan, benim adam senin adam diyerek ayrıcalık yapanlardan, arkasında kimlerin olup olmadığına bakarak ihale paylaşanlardan, pastayı tek başına götürme girişimlerinde bulunanlardan hesap sorsunlar.
 
Gelelim Ceyhan Belediyesine
 
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk olduğundan bu yana çıkar ilişkileri ortada döndü durdu.
 
Ak Parti'de bir yöneticinin "Alemdar'dan bir şey çıkmıyor. Bize de hiçbir faydası yok" dediğini dün gibi hatırlarım. Alemdar Öztürk aday olduğunda, 22 aday adayı olan Ak Parti’de Alemdar Öztürk’ün adaylığına karşı birçok isim sayarım size.
 
Dava adamlılığı; Çıkar ilişkisi olmadan adaya bakmaksızın, Ak Parti’nin bir neferi olarak çalışmaktan geçer. Dava adamlılığı da bunu gerektirir. Peki, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak dava adamı mı? Ak Parti 7 ilkeden oluşur. Bu ilkelerden biri de 'kucaklayıcılıktır'
 
Davasız ve çıkarcı adamlar var belediyede
 
Ak Parti’nin aleyhine kim çalışmışsa, belediyede üst makamlara getirildi. 2014 yerel seçimde Vekil Ali Alper Boydak, Demokrat Parti'ye geçmişti. Başbakanın atadığı adamı elinin tersiyle itip, Demokrat Parti adayı Büyükşehir’de muhtarlardan sorumlu Burhan Onuk’un yanında yer aldı.
 
Belediye’de kimin eli kimin cebinde bir yönetim şekli var. Mitinglerde Ak Parti aleyhinde isyan çıkaran Bülent Demirel'in baldızı ve amcasının oğlu belediyede üst makamlarda çalışıyor.

Bu dava adamına sormak isterim; O zaman neredeydiniz de, şimdi amcanızın oğlu baldızı her ne hikmetse demokrat parti'deki yol arkadaşın vekil Ali Alper Boydak'a rica edip aldırttın. Ya da işe bunu alın talimatı verdin. Daha önceleri Ak Parti ilçe başkanı olarak görev yaparken, Demirel'in kardeşi partili ile tartışma sonucu çıkan kavgada elinden silah düşürüp patlattı. Ak Parti'nin 6. ilkesi kucaklayıcılıkdır. Bülent Demirel’in ne kadar dava adamı olduğunu merak ediyorum?
 
Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Müteahhit ve emekli imam Zafer Bakır’ın eniştesi özel kalem müdürü nasıl oluverdi? Ali babanın çiftliğine dönen belediyedeki bu davasız adamlara kim ne zaman dur diyebilecek?  Ak Parti sizin bildiğiniz çıkar ilişkileriyle kurulmadı. Yılarca bedel ödeyen bir davanın partisi olduğunu bilmeniz gerekirken, kendi çıkarlarınızı düşünmekten, mazlumların lideri olan Recep Tayip Erdoğan’ın kurduğu ve milletin partisini yerler altına aldınız. Ak Parti İlçe başkanı olarak ortalarda dolaşan zat, neden bu duruma dur diyemedi? İlişkiler ne yönde yürüyor?
 
Alemdar Öztürk neden görevden alındı.
İçişleri Bakanlığı'nın görevden alma gerekçesi aynen şu cümleler yazıyor: "Ne acıdır ki, yılardır beraber yol arkadaşlığı yapmış, Selahattin Güler ve arkadaşlarının şikayeti üzerine"  
 
"Davasız davacıların hiç mi suçu yok!"

Bu şekilde resmi bir yazının içinde sanki halaya çağırır gibi bir cümle kelam edilmesi ne kadar doğrudur? Oysa herkes herkesten şikayetçi olursa İçişleri Bakanlığı görevden alacak mıdır? Alemdar Öztürk kendisine yöneltilen tüm suçlardan aklandı.

15 Temmuz'da sokağa geç çıkmamasının faturası mı kesildi? Gerek sosyal medyada gerekse MOBESE kayıtlarında yapılan incelemelerde, elinde bayrağı ile ilk sokağa inen Alemdar Öztük'ün olması mı suçtu?  

15 Temmuz gecesi evinden çıkmayan televizyonlarda bangır bangır bağıran belediye başkanları da suçlu değil midir?  
 
Şimdi soruyorum sizlere; 'Herşey değişecek' diyenler, ne değişmesi gerekiyordu? Neyi değiştirdiniz? 
 
Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Bülent Demirel'in baldızını, amcasının oğlunu işe nasıl aldı? Pazarlıklar yaşandı mı?
 
Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Bakır'ın eniştesi nasıl özel kalem müdürü oldu?
 
Komisyondan geçen ve imara açılan yer için pazarlıklar mı yaşanıyor? İş adamlarına peşkeş çekilen yerler mi var? Karşılığında neler veriliyor? Ceyhanlıların dilinde dolaşan bu çirkin olaylar nasıl ortalarda dolaşıyor?

Peki, Alemdar Öztürk açığa alındıysa, bunlar nereye alınacak? Ak Parti’nin düştüğü bu durumdan kim nasıl kurtaracak?
Milletvekilleri ve bakanlar gelip, çalışmalarını tebrik edip, çayını kahvesini içip gitmeye devam mı edecek? Yoksa Ali Babanın Çiftliği'nde horozlar ötmeye, Ak Parti inmeye devam mı edecek?
Son Güncelleme: 18.10.2017 20:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Elfida.elfida 2017-10-03 15:51:23

Bal tutan parmağını yalar.derler ama haklı halkın,hakkını yerseler partide biter ilçe belediye ve il,ilçe başkanını halkın kendisi belirlesi gerek. Bu bizim adayımız demesi gerek halkın yerel tüm temsilcisi için.dayatılan birisi değil.sayğılarımla

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0