google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

CHP'de 'meclis üyeliği' krizi

Adana Büyükşehir ve Çukurova ilçe belediyelerinin meclis üyeliği listelerinin belirlenmesi CHP'de krize yol açtı.

19 Şubat 2019 Salı 13:16
CHP'de 'meclis üyeliği' krizi
CHP Adana İl Başkanı Kozay'ın, il ve ilçe belediyelerinde meclis üyesi listeleri hazırlanırken kendisine danışılmadığı gerekçesiyle istifa ettiği ileri sürüldü

CHP Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut ve Müzeyyen Şevkin de aynı nedenlerle listeler hazırlanması için oluşturulan mutabakattan çekildi.

Adana Büyükşehir ve Çukurova ilçe belediyelerinin meclis üyeliği listelerinin belirlenmesi CHP'de krize yol açtı. İl Başkanı Emrah Kozay'ın, meclis üyelerinin belirlenmesinde kendi fikrinin alınmamasına tepki için görevinden istifa ettiği iddia edildi. Kararını çevresiyle paylaştığı belirtilen Kozay, telefonlarını kapatıp, İl Başkanlığı'na gelmedi. CHP Adana milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut da aynı gerekçeyle liste için oluşturulan mutabakattan çekildi.

CHP'li Barut, 4 vekil olarak listelerin hazırlanması için oluşturulan mutabakattan çekildiklerini açıkladı. Meclis üye listelerinden haberlerinin olmadığını öne süren Barut, şöyle konuştu:

"Bizim tavrımız; genel merkezin gönderdiği genelgeye göre mutabakatlar sağlanmadan, il, ilçe örgütlerinin milletvekillerinin görüşleri alınmadan meclis üyeliği listelerinin hazırlanmasıyla alakalı. Dolayısıyla her türlü pazarlığı İYİ Parti'yle genel merkez bizim üzerimizden götürürken, aşağıda liste belirlenmesinde etkin değiliz. Listelerden haberimiz yok. Belediye başkanı adayları listeleri kendi hazırlamıştır. Büyükşehir'de, Çukurova'da. İl başkanının da durumu biraz daha farklı.

Bu listeleri götürüp, il başkanı sıfatıyla teslim etmesi gerekiyor. Ona da sorulmadan liste hazırlandığı için tavrını gösteriyor. Ben istifa ettiğini biliyorum. Biz müdahil olmadan, görüşümüz alınmadan hazırlanan listeleri nasıl üstlenebiliriz. İstiyoruz ki milleti biraz daha kucaklayıcı listeler olsun; ama sorulmadan hazırlandığı için biz de 'Kendi listenizin sorumluluğunu alın' diyoruz. Genelgeye rağmen bize görüş sorulmadığı için hesap sorulacak noktada değiliz. Partimize her türlü desteğimizi koyuyoruz. Sadece meclis üyeleri listelerinde belediye başkanları kendilerinin hazırlanması nedeniyle bu listede bizim sorumluluğumuz yoktur, diyerek mutabakattan çekildik. Yoksa farklı bir amacımız yok. Partimiz için tam gaz çalışmaya devam edeceğiz."
DHA
Son Güncelleme: 21.02.2019 12:46
Anahtar Kelimeler:
Emrah KozayAdanaCHP
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aslan menderes 2019-02-20 22:50:47

Daha meclis üyeliginde bu olaylar yaşanıyor kimsenin haberi yok listeyi kimin hazırladıgından istifaya götürecek kadar olaylar vahimken Allah korusun chp adayı seçilirse koltuga kim oturacak kararları kim alacak kaç tane başkan yardımcısı olacak kaçtane danışman olacak kaçtane daha daire başkanlıgı kurulacak ey adanalı ayık ayık bu saydıklarımın parasını sen ben verecez hizmet mi hak getire kim vakit bulupta hizmet edecek yedi kocalı hürmüz gibi bir kukla başkan Allah göstermesin yani kaybeden adana olacak unutmayın bu dediklerimi

Avatar
MUSTAFA ZORLU 2019-02-22 09:01:05

ak parti ve mhp den istifa edenleri neden yazmıyorsunuz bu kadar yalan ve yanlış haber yapmayın habercilik işi doğru ve tarafsız haber yapmaktır ama sizin ne kadar yanlı haber yaptığınız ortada siz haber yapmıyor alenen yanlı haber yapıyorsunuz ne kadar yanlı haber yaparsanız yapın kaybedecekler martin sonu bahar.

banner830

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0