banner776

Çukurova'da esnaf meclisi

Çukurova İlçe Belediyesi, üniversite öğrencilerine burs sağlamayı amaçlayan 'Çukurova'nın Filizleri' projesini anlatmak için 'Esnaf Meclisi' oluşturdu.

28 Nisan 2016 Perşembe 14:24
Çukurova'da esnaf meclisi
ADANA'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi, üniversite öğrencilerine burs sağlamayı amaçlayan 'Çukurova'nın Filizleri' projesini anlatmak için 'Esnaf Meclisi' oluşturdu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, proje hakkında bilgi verdiği esnafın sorunlarını da dinledi. 

Konuşmasında bir çok öğrencinin maddi sıkıntılar nedeniyle okulunu yarım bırakmak zorunda kaldığına dikkat çeken Başkan Çetin "Biz de öğrencilerimize katkıda bulunmak için bu projeyi hazırladık. Sizlerin ve hayırsever vatandaşların küçük de olsa katkılarıyla oluşacak bütçeyi ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs olarak vereceğiz. Ayda iki paket sigara parası katkıda bulunduğunuzda birçok ihtiyaç sahibi öğrencimizin hayatını kurtaracaksınız" dedi. Çetin'i dinleyen Çukurova esnafı, projeye sahip çıkacaklarını ve katkıda bulunacaklarını belirtti.

Proje tanıtımının ardından esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Çetin "Burada, bizimle veya başka kurumla ilgili sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Gücümüz yeten sorunlarınıza hemen cevap verelim, yetmeyene ise gücümüz nispetinde çözüm üretmek için çaba harcayalım" diye konuştu.

Söz alan vatandaşlar ise Çukurova ilçesindeki Turgut Özal, Kenan Evren, Uğur Mumcu ve Süleyman Demirel Bulvarı'ndaki işletmelerde, kaldırım işgali nedeniyle tahakkuk ettirilen işgaliye ücreti ve kesilen cezalardan yakındı. Bu konuda ilçe belediyesi olarak yaptırım güçleri olmadığını belirten Başkan Soner Çetin, şu açıklamayı yaptı:

"Biliyorsunuz ki, bu uygulama baştan yanlıştı. Ancak, burada hiçbir esnafımızın ve vatandaşımızın mağdur olması taraftarı da değilim. Bu konu, Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesi'nin ortak çözüme kavuşturabileceği bir konu. Sizi büyük yük altına sokan bu uygulamanın düzeltilmesi için bir an önce diğer kurumlardan temsilcilerin de bulunacağı bir komisyon oluşturacağız. Kurulan komisyonlarla beraber sizi tekrar buraya davet edeceğiz ve orada da çözüme kavuşturacağız."
DHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671