banner776

Esnaf Pazarı'nda 'Hayvan Dostları (?) Terörü

Kadın Esnafları Pazarında başıboş dolaşan köpeklerin saldıranlığı vatandaşlar arasında korku ve panik yaratıyor.

01 Şubat 2019 Cuma 12:38
Esnaf Pazarı'nda 'Hayvan Dostları (?) Terörü
Çukurova Belediyesi Kenan Evren Kadın Esnafları Pazarında başıboş dolaşan köpeklerin saldıranlığı vatandaşlar arasında korku ve panik yaratıyor.

Semt pazarını ziyarete gelen vatandaşlara saldırarak yaralanmalarına neden olan köpeklerden ötürü belediye birimlerine şikayette bulunanlar ise 'Hayvanları Koruma Derneği'ne mensup olduklarını öne süren kadınlar tarafından tehdit ve hakarete uğradıklarını söylüyorlar.

Muhammed Salan (57) isimli bir vatandaş pazarda alışveriş yaptığı bir esnada köpekler tarafından saldırıya uğradığını, ilgililere şikayet ettiği için ise 'hayvanları koruma derneği' üyesi olduğunu söyleyen kadınlar tarafından tacize uğrayarak tehditlere maruz kaldığını öne sürdü.

Söz konusu kadınların esnaflara da ağır hakaret ve iftiralarda bulunduğunu söyleyen vatandaşlar ise, köpeklerin pazar yeri içinde barındırılmasının sağlık açısından da tehdit oluşturduğunu, Çukurova Belediyesinin bu duruma acilen önlem alması gerektiğine dikkat çektiler.
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 3 yorum mevcut

 • Nesrin Çıtırık 7 ay önce yorumlandı

  Yerel basın için, "halkın gören gözü, konuşan dili ve işiten kulağıdır" derim ve her zaman için hem kurumlar hem de toplum tarafından desteklenmesi gerektiğini savunur ve "demokrasinin en önemli temel taşlarından birisidir" derim. Şu anda ise, ne yazık ki, adeta hayvanlara karşı nefret söylemini tetikleyen, onları koruyan gönüllülere ise VATANDAŞI saldırıya tahrik eden bir yazıyı okumaktan da üzgünüm. Bir yerel basın kuruluşu, bu kadar düz yaklaşım ile bir yayın yapmamalı, ne hayvanlar ne de gönüllüleri HEDEF göstermemeli. Bir basın kuruluşu, 2004 yılında devrim gibi çıkan ve hayvanların KISIRLAŞTIRILMASINI ana hüküm olarak içeren Hayvanları Koruma Kanunu'nun KISIRLAŞTIRMA hükmünün bu BELEDİYELERCE niçin uygulanmadığını sorgulanmalı. Seyhan Belediyesi, en zengin belediyelerden birisi, asla kısırlaştırma yapmaz. Yüreğir belediyesi asla kısırlaştırma yapmaz. Sarıçam zaten en berbat belediye, asla kısırlaştırma yapmaz. Nispi olarak ilçe belediyesi olan Çukuroca Belediyesi kısırlaştırma yapıyor. Ama diğer ilçeler yapmadığı için, sayıyı kontrol altına alamıyor. Büyükşehir Belediyesi ise, büyükşehir olunmasından sonra tüm diğer Feke, Tufanbeyli gibi ilçelere de hizmet vermekle mükellef olunca, Adana Merkez hizmetleri de aksadı. Fakat yine de en çok gayret gösteren bir belediye. Böyle bir metropolde sadece Çukurova ve Büyükşehirin KISIRLAŞTIRMA hizmeti elbette yetmedi. Kırsaldaki ve köylerdeki hayvanlar da çoğalıp her yere dağıldılar. Şimdi ben, BURADA hayvan severleri aşağılayarak ve hayvanları da HEDEF göstererek verilen bu haberi yapanların, bir kez olsun BELEDİYELERİ kısırlaştırma konusunda uyarıp yasayı uygulamalarını talep edip etmediklerini soruyorum. Ayırca, 15 yıl boyunca köpek saldırısından hayatını kaybeden bir kişi varken, aile akraba ve komşular arasında CİNAYETE giden 1 yılda 5000 küsür kişi olduğunu da vurgulamak isterim. Adam, 3 kişiyi öldürüp hapse giriyor, çıkıp 2 kişiyi daha öldürüyor. Keşke vatandaşımız BU ONBİNLERCE cinayet için de kurumları harekete geçirmeye çalışsa... Ama zavallı hayvanlara herkesin gücü yettiği için hedef köpekler... Bu hayvan orada 4 yıldan fazla bir zamandır yaşıyor. Şimdi mi başladı saldırmaya? Ve yine söylüyorum, keşke okullar önünde UYUŞTURUCU satanlar için de bu kadar duyarlı olsaydık, yılda bilindiği kadarı ile 3000 küsur kişinin uyuşturucudan ölmesini, ocakların sönmesini önlemiş olurduk. Unutmayın ki, bu yerinden yurdundan ettiğiniz gariban hayvanın hakkı, yarın hakkın huzuruna çıkınca sizlere de bizlere de sorulacak. Sevgilerimle... Nesrin Çıtırık. DOHAYKO Genel Sekreteri 05334458803

 • Günay Tekinalp 7 ay önce yorumlandı

  Hayvanları koruma derneği üyeleri hayvanlardan daha tehlikeli.Savcılık bunlara kamu davası açmalı.

 • Mete Karayel 7 ay önce yorumlandı

  sokak hayvanları kontrol altına alınmalı bunun dışındaki yapılanların hayvanseverlikle ilgisi yok

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671