banner610
banner805

Fetö sanığı Şahin Bilgiç aradı, neden açmadım?

Fetö sanığı ATB Başkanı Şahin Bilgiç aradı, neden açmadım?

12 Ekim 2017 Perşembe 01:04
Fetö sanığı Şahin Bilgiç aradı, neden açmadım?
Fetö sanığı ATB Başkanı Şahin Bilgiç aradı, açmadım.
Bilgiç, malum, 'Fetö/PDY terör örgütüne finansal destek sağlamakla suçlanıyor.' Bu çok ağır bir suç. 'Devlet millet düşmanlığı ve vatan hainliği ile eş değer bir itham!'  

Biz de nacizane, kendi çapımızda Fetö avcısı olarak tanınıyoruz.

Mazallah!
Fetö sanıklarının telefon konuşmalarına takılmanın risklerini bilerek hareket etmekte fayda mülahaza ettiğimden dolayıdır ki, karşılık vermek işime gelmedi.

Bu kez de, Watsapttan sitem, hakaret ve de tehdit imalı döktürmelere başladı:
- Yalan yanlış haberlerle, iftiralarla namuslu insanları karalama. (Namuslu insan diye kendini işaret ediyor.)
- Bunların hesabını vereceksin.
* * *

Hüseyin Sözlü hakkında 'çalmadık kapı bırakmadın' şeklindeki köşe yazımız şikayet üzerine Ceyhan Asliye Ceza Mahkemesinde görülmüştü. Hakim belli ki, 'kadir kıymet bilen bir adamdı, ve deSözlü'nün edebi şahsiyetini düşünmüş olmalı ki, 'sen adama hırsız demişsin' diyerek 7 ay hapis cezası verdi. Yargıtay'da jet hızıyla onadı.  Denetimli Serbestlik Yasası çerçevesinde açık cezaevinde 1 hafta yattım.

Sonradan haklılığım anlaşıldı. Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, 'edimin ifasına fesat karıştırmak' suçundan 5 yıl hapse mahkum oldu.

Fetö sanığı Şahin Bilgiç'in heybesinde vereceği cevap kalmamış olsa gerek, suçluluk psikolojisi ile, "Sen hapse şantajdan mı girdin?" diye pislik atarak, üstün zekasıyla hedef şaşırtmaya kalkıştı.
* * *

Zehrini fışkırtmaya çalıştığın kişi, bir değil 3 kez hapse girdi Şahin efendi, gözünü aç iyi oku!

Birincisi, 78 yılında iki ayaklı bir iti uğurladı. Hem de Cevat Yurdakul gibi azılı bir komünist polis şefinin, Cemil Gülmen gibi Adanalı bir Arap milliyetçisi, Türkçü - ülkücü düşmanı bir 2. Şube Müdürü'nün mezalimi altında, mahkemeye çıkmadan 3 ay Sirkeci'de işkence gördükten sonra 2 yıl 8 ay mahkumiyet yaşadı. 

İkincisinde ise, Mamak Muhabere Okulunda askerlik yaptığı dönemde, Abuzer Taştan isimli Adıyamanlı bir üsteğmen tarafından (Taştan'ın akrabaları PKK dağ kadrosunda idi) (google'a adını yazsanız yeter), gördüğü işkencelerden sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından uydurma bir suçla (silahlı sağ eylemci örgüt kurma fiili) 3 ay hapis ile cezalandırıldı. Mahkemeye çıkarılmadan, 2 defadan oluşan 20 günlük hücre cezalarını saymıyorum.

Dönemin canlı şahitleri hala hayatta.
* * * 

'Şahin Bilgiç'i iyi tanı" diyorsun. Biz seni 17/25 Aralık sonrası sallantıya giren Bank Asya'ya destek olmak için koşar adım hesaba yatırılan Adana Ticaret Borsası'nın paralarından biliyoruz.

"Ben günahsızım, iftiraya uğradım" diyorsun ya, bu ifadeni en yakınında bulunan çalışma arkadaşın, eski genel sekreterin Mustafa Hızlı bile yalanlıyor.

Mustafa Hızlı, "Şahin Bilgiç, 'O dönemde alınan kararlardan haberim yoktu, bilgim dışında paralar Bank Asya'ya yatırılmış' gibi şeyler söylese de bunlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kaldı ki, yönetim kurulunun aldığı kararlar her ay sonu, Meclis'in onayından da geçmektedir. Meclis başkanı da kendisiydi" diye konuşup fiyakanı alabildiğine bozuyor.

Borsa yönetiminin FETÖ'cü Altın Çocuk Derneği'nin kahvaltısına katılıp, meclisinin de onayıyla SODES projesi kapsamında derneğe 50 bin TL ödendiğini anımsatan Hızlı, şunları söylüyor; "Borsanın konusu, tarım ile ilgili üyelere hizmet eden derneklere değil  de, borsa ile hiç illiyet bağı bulunmayan FETÖ'nün AGİD derneğine, Dünya Ticaret Köprüsü Programı kapsamında yönetim kurulu kararı ile yardım konulu ödeme yapılmıştır. Ya Zaman gazetesine 17- 25 Aralık öncesinde ve sonrasında sistematik olarak verilen ilanlarla yapılan ödemelere ne demeli? 
Konu ile ilgili borsa meclisinin onayına sunulan yönetim kurulu faaliyet raporu suretini savcılığa sundum."

Şahin efendi! Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından hakkında 25 yıla kadar hapis cezası isteniyor mu istenmiyor mu, mavrayı bırak asıl sen buna cevap ver.

365 oda ve borsayı ve 1,5 milyon üyeyi kapsayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Şahin Bilgiç hakkında ne düşünüyor, Fetö sanığını, 'Yüce Türk milletinin onca mağduriyetine ve de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yöndeki hassasiyetinin bilinmesine rağmen, bir fetö sanığını hala orada oturtmaya devam edecek mi', bilelim de ona göre hareket edelim.
Son Güncelleme: 05.03.2018 01:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0