banner815

Güzel avukatın hayatı da 'Sihir Gibi'

Hukukçu kimliği ile tanınan İkbal Özlem Arıoğlu'nun bir yanda müzik dünyasında yankı uyandıran bir giriş yaparken, diğer yandan da otistik oğlu için yaptıkları ile hayranlık uyandırıyor.

16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:52
Güzel avukatın hayatı da 'Sihir Gibi'
banner812
Hukukçu kimliği ile tanınan İkbal Özlem Arıoğlu'nun bir yanda müzik dünyasında yankı uyandıran bir giriş yaparken, diğer yandan da otistik oğlu için yaptıkları hayranlık uyandırıyor. Adanalı hukukçu, söz yazarı, besteci ve yorumcu İkbal Özlem Arıoğlu'nun ilk albümü 'Sihir Gibi' müzik listelerine fırtına gibi giriş yaptı.

13 eserlik müzik albümünün 11'inde kendi imzası bulunan güzel sanatçı konser programlarının aranılan ismi oldu. 
Buğulu sesi ve sahne yeteneği ile ümit veren sanatçılar arasında yerini alan İkbal Özlem en büyük desteği kendisi gibi hukukçu olan eşi İshak Arıoğlu'dan aldığını söylüyor. 

Eşi ve çocukları ile mutlu bir aile profili çizen güzel sanatçı hayır konserlerinin aranılan ismi oldu. 

Hukukçu kimliği ile tanınan Avukat İkbal Özlem Arıoğlu'nun otistik oğlu için yaptıkları takdirle karşılanıyor. 
7 Ocak 1971'de öğretmen bir anne ile avukat bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Bir süre edebiyat öğretmenliği yaptı. İkbal Özlem, otistik olarak dünyaya gelen oğlunun gelişimi ile bizzat ilgilenirken bu yönde rahatsızlığı olan çocukların eğitimine dikkat çekmek için Adana Otizm Derneği'ni kurdu.
İkbal Özlem, dernek faaliyetleri kapsamında seminer, konser ve eğitim çalışmalarını hayata geçirdi. Otizm konusunda Adana genelindeki ilk çalışmalar valilik öncülüğünde, İkbal Özlem Arıoğlu ile başladı. Müzik çalışmalarına da devam eden güzel sanatçı bugüne kadar iki albüm çıkardı. 'Dostlara Özel' isimli çalışmanın ardından her aşamasında emeği olan 'Sihir Gibisin' isimli eseri müzik piyasalarına bomba gibi bir giriş yaptı.


14 Nisan tarihli B.Şehir konserinin tanıtım broşürü
Sanatçının 14 Nisan tarihinde Adana B.şehir Belediyesi sahnesinde verdiği albüm tanıtım konseri büyük ilgi gördü. Ulusal bir Avm'nin Adana mağazasında kalabalık bir topluluğa verdiği konserin ardından düzenlenen bir etkinlikte otistik oğlu ile birlikte podyuma çıkarak engellilere destek olduğunu bir kez daha yinelemiş oldu. Sanatçı 11 haziran'da engelliler için organize edilecek yeni bir etkinlikte yer alacağını duyurdu. 
Son Güncelleme: 26.05.2016 03:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0