banner815

İNTERNET Gazetecileri SÖZLÜ'yü KINADI

ÇİGDER Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü basın kuruluşları arasında yandaş ayrımcılığı yaptığı gerekçesi ile kınadı.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 23:32
İNTERNET Gazetecileri SÖZLÜ'yü KINADI
banner812
Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER), Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü basın kuruluşları arasında ayrımcılık yaptığı gerekçesi ile kınadı.

ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan imzası ile yayınlanan açıklamada, "Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, meslek mensuplarına yönelik, 'Basın Pasosu' uygulamasının, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin insiyatifine terk edilmesi kararı, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, tarafsız ve doğru bildiğini yazmakta tereddüt etmeyen basın mensuplarına beslediği intikam duygularının açık bir göstergesidir" denildi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'in Hüseyin Sözlü ile 'ahbap çavuş' ilişkisine girerek mesleki tarafsızlığına gölge düşürdüğünü sözlerine ekleyen ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan, "Sözlü, gösterdiği katıksız uyum ve kayıtsız şartsız itaati neticesi Cafer Esendemir'i ödüllendirmiş,  tarafsız gazetecileri ise dışlayarak bir belediye başkanına yakışmayan etik dışı bir davranışa imza atmıştır" dedi.

Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:
"Basın pasosu maddi zorluklar içinde görevlerini yapmakta olan gazetecilerin temel ihtiyacıdır. İnternet basını da tıpkı yazılı ve görsel basın gibi vazifesini ifa ederek, kamuoyunu, en seri ve doğru şekilde bilgilendirme gayreti içindedir. Geçmiş belediyelerde ÇİGDER üyelerine, diğer meslek kuruluşları arasında ayrım yapılmadan tanınan bu hak, Sözlü belediyesinde sadece başkanın kankası, Cafer Esendemir'in şahsında ÇGC üyelerine bahşedilen bir ulufe hüviyetine büründürülmüştür. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'i onore etmeye yönelik bu girişimi şiddetle kınıyor, meslek kuruluşlarını kırdırmaya yönelik provokatif bu tür yaklaşımlardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiği yönünde uyarıda bulunuyoruz."
Son Güncelleme: 11.09.2016 18:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0