banner776

Jurassic Park mahkemelik oldu

'100'üncü Yıl Mahallesi Doğal Parkı Koruma Halk Girişimi' üyeleri Çukurova Belediyesi tarafından Doğal Park'ın bir bölümüne yapılan Jurassic Park'ın hukuksuz olduğunu öne sürerek, 2. İdare Mahkemesi'ne dava açtı.

28 Nisan 2016 Perşembe 13:37
Jurassic Park mahkemelik oldu
ADANA'da '100'üncü Yıl Mahallesi Doğal Parkı Koruma Halk Girişimi' üyeleri merkez Çukurova Belediyesi tarafından Doğal Park'ın bir bölümüne yapılan Jurassic Park'ın hukuksuz olduğunu öne sürerek 2. İdare Mahkemesi'ne dava açtı. 

Duruşma öncesi tarihi Adliye binası önünde toplanan girişim üyeleri 'Unutmadık parkımızı geri istiyoruz' yazılı pankart açarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Yaşar Gökoğlu, Doğal Park'ın 100'üncü Yıl Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların kullandığı tek yeşil alan olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Parkın büyük bölümü Çukurova Belediyesi'nin aldığı bir kararla bir şirkete 15 yıllığına 'yap-birlikte işletelim-devret' modeli adı altında kiraya verilmişti. Parkımız dikenli teller ile bölünmüş ve inşaat şantiyesi haline getirilmişti. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aldıkları kararları savunurken şunları söylemişti. 'Park atıl vaziyetteydi. Buraya yapılacak Jurassic Park sayesinde canlanacak, ticaret gelişecek belediyemizin kasasına para girecek ve bunlar olurken parkın doğal yapısına zarar verilmeyecek' Şimdi soruyoruz atıl olduğu konusunda doğru söylemiyorsunuz, bu size yakışmaz."

BELEDİYENİN MÜLKİYETİNDE DEĞİL

İmar planlarında yeşil alan olarak ayrılmış kamuya açık parkların belediyenin mülkiyetinde olmadığını savunan Yaşar Gökoğlu, şöyle devam etti: "Halkın malını istediğiniz gibi alıp satamaz ve kiralayamazsınız. Sizler seçilmiş yerel yöneticiler olarak sadece o parkların bakımını yapmakla mükellefsiniz. Yetkinizi aştınız, hukuksuz bir karar aldınız. Seçimlerde size yardım ettiği bilinen yakınınızda bulunan bir işadamına diyet borcunuzu ödemek için parkımızı feda ettiniz sayın belediye başkanı.."

Açıklamanın ardından aralarında avukatların da bulunduğu grup duruşmaya girdi.
DHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671