banner815

MHP ve AK Partide ihanet senaryosu

16 Nisan 'Halk Oylaması' sonuçları ortaya çıktı.

17 Nisan 2017 Pazartesi 12:55
MHP ve AK Partide ihanet senaryosu
banner812
16 Nisan 'Halk Oylaması' sonuçları ortaya çıktı. 
Birlikte dağda bayırda 'Evet' için çalıştıklarını gösterip, el altından Meral Akşener'e zemin hazırlamakla vazifeli, Sakıt belediye başkanı Hüseyin Sözlü ve yoldaşı Seyfettin Yılmaz'ın istediği oldu.

'Hayır'cıların kervanına sonradan Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik'de katıldı. Filik'in etrafındakilere 'hayır' oyu kullanılması yönünde talimat verdiği iddia ediliyor.

Türkiye genelinde, 'evet' yerine  'hayır' oyları daha çok çıksaydı ne olurdu? Kuvvetle muhtemeldir, bu sonuçtan cesaret alınarak AK Parti iktidarı erken seçime zorlanırdı. Piyasalar bu gerileme paralel kaosa girebilir, bazıları el oğuşturma türbülansına girebilirdi.

Meral Akşener'e de gün doğardı.
Akşener'in siyaseten güçlenmesi, Sözlü'nün tepesinde 'Demoklesin Kılıcı' gibi duran 'hapis cezası'nın sümen altına alınması, buzdolabına atılması, rafa kalkması ihtimalini gündeme getirilebilirdi.

Fetö tutuklusu Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın kadim dostu, Bahçeli tarafından gözden çıkarılan Seyfocan'a 'nur yağar', yıldızı yeniden parlatılabilirdi.
. . .

Ceyhan'da ihanetin adı (...)

Sakıt başkan Hüseyin Sözlü'nün, sadece merkezde değil, Ceyhan'da da 'hayır' oyu kullanılması yönünde talimat verdiğine ilişkin kuvvetli duyumlar var.

Söz Ceyhan'dan açılmışken, 'Evet' oylarının ilçede 38.85'e/61.15 gibi yarı yarıya (negatif) çıkmasının sebeplerinden birisi olarak, AK Parti İlçe Teşkilatı içindeki ayak oyunlarının varlığından söz ediliyor.

Belediye Meclisi üyesi Selahattin Güler ve ekibinin ilçe başkanı Süleyman Ulu'nun koltuğuna göz diktiğini öne süren siyaset çevreleri, Ak Parti içinde organize bir grubun Ceyhan'da 'hayır' için çalıştığına, hesapların, 'Ulu'nun gözden düşmesi ihtimaline göre şekillendiğine dikkat çekiyorlar.

Ak Parti Alemdar Öztürk'ün kıymetini bilemedi

Ceyhan'da ortaya çıkan açık ara 'Hayır' oylarının bir de ibret tablosuna işaret ediliyor. Ceyhan'da hemen herkes tarafından, "Alemdar Öztürk Fetöcü rant çevrelerinin kumpasına kurban edildi. Başkan Öztürk Ak Parti bünyesinde olsaydı tablo böyle mi çıkardı. Adana'dan sorumlu Bakan Ömer Çelik ve ekibinin yüzü bu denli yere eğik olur muydu" deniliyor.
Son Güncelleme: 01.05.2017 11:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0