google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828

'Mustafa Çay' skandalını 'Karalar' Ortaya çıkardı iddiası

Adana Büyükşehir Belediye Meclis oturumuna büfe skandalı damgasını vurdu.

16 Kasım 2021 Salı 16:06
'Mustafa Çay' skandalını 'Karalar' Ortaya çıkardı iddiası

Peşkeş büfeye Saadettin Aslan sözcülük yaptı..

İHA'nın haberine göre, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclisinin yedinci oturumunda Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ile Başkan Zeydan Karalar arasında sert tartışmalar yaşandı.

Gündem dışı söz alan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ile Dilberler Sekisinde Selçuk Dönmez tarafından işletilen büfenin iki tarafının dağıtıldığını belirterek sebebini öğrenmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine bir video gösteren Başkan Karalar, söz konusu yerin 6 metrekare olarak kiralandığını ancak işletmecisinin 150 metrekareye kadar yayıldığını belirterek, geçen aylarda bu büfelerle ilgili gündeme getirildiğini söyledi.

Karaisalı Belediye Başkanı Aslan, "O yerin 250 metrekaresi Milli Emlak’tan kiralanmıştır" dedi.

İşletmeci Selçuk Dönmez’in daha önce belediye personeli olduğuna dikkat çeken Karalar, ayrıca bu şahsın iki kardeşinin de belediye personeli yapıldığını söyledi. Karalar geçmiş dönemde başkanın ve yakınlarını belediyeye doldurulduğunu ifade ederek “Hainlik yapanları işten çıkardık” dedi.

HAİN, "TALAN EDEN Mİ KORUYAN MI?"

Aslan, Başkan Karalar’a, "Hain sensin" deyince, ses tonunu daha da yükselten Karalar, "Belediye Başkanına hain diyemezsin" diyerek sert çıktı.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da, "Siz de başka işler yapıyorsunuz, o zaman o işleri bırakın, sadece belediye başkanlığı yapın ve başkanlık maaşı alın” dedi.

Aslan,”3 bin kişiyi işten çıkardınız, bunlarda mı haindi” diye sordu. Aslan,”CHP ve HDP tezkereye hayır diyerek hainlik yapmıştır” sözlerine CHP Grubu sert tepki gösterdi.

Başkan Karalar, Selçuk Dönmez’e ait olan 6 metrekare yerin mahkemelik olduğunu, mahkemenin kazanılması halinde o yerin de yıkılacağını belirterek gündeme geçti.

Gündemde bulunan 5 teklif oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi yarın saat 14.30’da çalışmalarına devam edecek.

Mustafa Çay skandalını 'Karalar' Ortaya çıkardı

Adana Büyükşehir Belediye Meclis oturumuna büfe skandalı damgasını vurdu. 

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, önceki dönemde şehrin her yanında mantar gibi çoğalan büfelerden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın  da nasiplendiğini itiraf etti.
Mustafa Çay'a peşkeş çekilen büfenin fazladan genişletilen kısmının belediye ekiplerince yıkıldığını ifade eden Başkan Arslan, Mustafa Çay'ın skandallarının bir yenisini daha gözler önüne sermiş oldu.

İHA / ADANA HABER NET

İHA

Son Güncelleme: 17.11.2021 08:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0