google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner785

Okul Müdürüne suç duyurusu mu, iftira mı?

Okul Müdürüne suç duyurusu mu, iftira mı?

28 Aralık 2019 Cumartesi 19:15
Okul Müdürüne suç duyurusu mu, iftira mı?

Bir grup öğrenci velisi haber sitemizde yer alan "Mobbing iddialarının hedefindeki okul müdürü" başlıklı haber nedeni ile açıklama gönderdiler.


M.Kemal Atatürk İlk Okulu Müdürü Muhittin Ünal hakkındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığından hareketle, yanlış bilgilendirilmekten kaynaklandığını kaydeden açıklamada şu görüşlere yer verildi:
" Biz öğrenci velileri haber siteniz tarafından okulumuz yönetimi aleyhine kaleme alınan habere şiddetle itiraz ediyoruz. Okul Müdürümüz bırakın öğretmenlere mobbing uygulamayı, başta öğretmenler olmak üzere, öğrenciler ve hatta öğrenci velilerinin tüm sorunları ile ilgilenmektedir. Bunun için kendisine teşekkür ederiz."

Açıklamada, 'Okulun kermes gelirleri'nin banka hesaplarında kayıtlı olduğu da ifade edildi. 

Öğrenci velileri şöyle devam etti: "Yıllar önce alınan klimalar ile ilgili hemen her okulda aynı sorunlar yaşanmaktadır. Eskimiş de olsa periyodik bakımları yapılmakta, güçleri oranında verim alınmaktadır.  Projeksiyon cihazımız eski olmakla birlikte iş görmesinde herhangibir sıkıntı yaşanmamaktadır."

Tekme ile açılabildığı öne sürülen 'kapılar' değil, sadece 'tek sınıf kapısı'dır. Okul müdürümüz de tamiratı için gerekli talimatı vermiştir. 

Öğretmenler hakkında şikayetçi olunması için velilere çağrı yapıldığına dair haberin de kaynağı tarafından istismar edilerek servis edildiğine dikkat çekilen açıklamada,

Soruşturma kapsamında olan bir konuda görüş bildirmenin doğru olmadığı vurgusu yapılarak, "Sadece şu kadarını ifade etmek gerekiyor ki, böyle bir şey söz konusu bile değildir. Habere konu olay, bahsi geçen öğretmenin yaşadığı sağlık sorunları nedeni ile sabahları kalkıp okula gelmede sıkıntılar yaşadığını veliler ile paylaşmasından kaynaklanıyor.
Sorun; bu öğretmenin öğrenci velileri ile oluşturulan watsapp grubuna  'çocuklarınızı benden alın, çünkü, sabahları erken kalkamıyorum. Sabahçı gruba gelindiği vakit, öğrencileri bırakıp tekrar birinci sınftan başlayacağım' mesajı ile başlıyor.

Veliler olarak okul müdürüne giderek '
çocuklarımıza yarım yamalak eğitim verdirmek istemediğimize ilişkin dilekçe verdik. Bunu da ne müdür, ne de bir başka kimsenin etkisi olmadan yaptık. Bizim tek derdimiz çocuklarımızın alt yapısı sağlam bir eğitime sahip olmasıdır."

Okul Müdürü Muhittin Ünal'ın son derece başarılı ve düzgün bir idareci olduğunu ifade eden veliler, "böylesi insanlar kolay yetişmiyor. Yıpratmak yerine taltif etmek gerekir" açıklamasını yaptılar.

Hayatın doğal akışına uyumlu, samimi ve gerçeklere dayalı bu metnin haber sitenizde yayınlanması hususunu değerlendirmeniz bizleri sevindirecektir. Saygılarımızla.

Son Güncelleme: 29.12.2019 20:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner789

banner787

banner788

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0